01

  До Світловодська завітали відомі українські письменники – Дмитро та Віталій Капранови з презентацією власних книжок, зокрема нового історичного роману «Забудь – річка», який увійшов до списку літературної премії « Книга Року ВВС-2016». 

         З кінця березня і до початку грудня 2016 року письменники провели 90 презентацій свого нового роману у маленьких українських містечках. Цього року тур продовжили. І ось 29 квітня їх гостинно зустрічала Світловодська земля.

         З теплими словами привітань та щирих побажань звернулася до них директор районної бібліотеки Юлія Похілова, яка відмитила, що такі заходи потрібні, щоб популяризувати українські книги сучасної України не тільки серед літніх людей, а й молоді.

       Творча зустріч відбулася у комунальному закладі «Районний будинок культури», де зібралися як місцеві поети-аматори, так і шанувальники їх творчості. Приємно було не тільки слухати, а й   спілкуватися з Братами Капрановими. Від них присутні дізналися історію написання  роману, які події лягли в основу твору.  «Хто наші діди і чиї ми онуки» - споконвічне питання історії, яке сподвигло братів написати роман, щоб раз і назавжди розібратися з цим. За словами авторів вони мали двох дідів, один з яких  був червоноармійцем, комсомольцем, з орденом Червоної Зірки , а другий «ворогом народу», засуджений за статтею 58 та за спиною мав 8 років таборів.

         Тож, власне, сімейна історія  дала Капрановим поштовх до написання роману про те, чого ми не знаємо, про те, що приховувалося в багатьох сімях, і чому?..

         Організаторами заходу була районна бібліотека у співпраці з центральною міською.

          На завершення всі присутні мали можливість придбати книги з автографами авторів – Братів Капранових та сфотографуватись з ними на згадку.

          Щиро дякуємо Медянику Олегу Григоровичу, депутату районної ради, за підтримки якого  відбулася ця зустріч.

 

Тетяна Швець,

провідний бібліотекар