shutterstock 79931638 1

Порівняно новий, альтернативний традиційному вид туризму – “зелений”, або як його ще називають “сільський” чи “екологічний”, в Україні почав запроваджуватись з 1996 року. Кіровоградщина з її історичним минулим, з різноманітними, неповторними й барвистими ландшафтами і найголовніше – гостинними людьми є ідеальною для цього нового виду туризму.

Незважаючи на свої численні переваги такий відпочинок на Кіровоградщині ще не набув великого поширення, як це сталося, наприклад, у західному регіоні нашої держави. А, тим часом, наш край має всі передумови для розвитку екологічного туризму.

         Термін “зелений туризм” означає, по-перше – відпочинок міського населення на селі, а по-друге – це певний вид діяльності незайнятого сільського населення, яке займається розміщенням у власних садибах туристів і відпочиваючих. Практично в усіх країних світу найбільш розвинутий саме індивідуальний туризм, подоружування сім’ями або невеликими групами. Тому сільський туризм має свої переваги. Його основна ознака – пропозиція на туристичному ринку дешевого відпочинку на природі, без використання дорогої інфраструкрури. Сільський зелений туризм на відміну від масового не справляє шкідливого впливу на природне середовище і, у той же час, робить істотний внесок у регіональний розвиток.

1436958351 zelturizm

            У світі дуже великий інтерес до сільського зеленого туризму. Разом з тим кожна країна прагне створити власну модель розвитку даного виду туризму.  У багатьох розвинутих західноєвропейських країнах туристичні поїздки до сіл і сільської місцевості займають вже друге місце після відпочинку на морі.У Західній Європі сформувались два види сільського зеленого туризму – “змішаний” і “чистий”.             Перший спирається на фермерські господарства, що вирощують худобу і овочі та додатково приймають туристів. Це приносить близько 25 % прибутку фермерській родині. Більша частина цих коштів реінвестується в облаштування будинку, відновлення інтер’єру, створення комфортабельних умов для гостей. Другий вид – це виключна діяльність з обслуговування туристів в будинках, які виконують роль міні-готелів.

            Організація відпочинку на селі позитивно вплине на економіку нашої області за рахунок використаннянаявного приватного житлового фонду, розширення сфери зайнятості сільського населення та можливостей реалізації на місці продукції особистого селянського господарства, забезпечення відпочиваючих, переважно міських жителів, екологічно чистими продуктами харчування. Виходячи з вищесказаного, можна зробити висновок, що сільський зелений туризм – це один з важливих напрямків у політиці села, оскільки є засобом утримання населення в слаборозвинутих у промисловому відношені регіонах тому, що забезпечить додатковий прибуток як господарям садиб, так і їхнім сусідам (збут сільськогосподарської продукції, додаткові послуги типу риболовлі і т.п.).Zgfi3Vmf4vE

Відділ культури і туризму Світловодської райдержадміністрації звертається до усіх жителів району – надавайте пропозиції і ми Вам  розкажемо з чого починати.

Первинна форма цього виду туризму вже діє на Кіровоградщині, але ті умови, в яких доводиться жити туристам, дуже далекі від цивілізованих. Під час відпочинку люди зовсім не мають медичного захисту. Ця проблема перебуває під пильним наглядом місцевих органів влади, і робота щодо поліпшення ситуації носить пешочерговий характер у діяльності як управлінь, так і селищних та міських рад, на території яких знаходяться такі “нецивілізовані” куточки відпочинку.

         Наш край має унікальні можливості для розвитку саме сільського виду туризму. Потрібно тільки активніше знайомити потенційних туристів з унікальними місцями Кіровоградщини. 

Звертатися можна за телефоном 0675245358.