Церква

        Перша церква в Янові збудована у 1762 році, коли тут було Новооербоьке військове поселення. Це була дерев'яна споруда, яка проіснувала кільку десятиріч. У 1820 році замість неї збудували нову, теж дерев'яну. І вона простояла в селі майже 90 років.

         У 1908 році сільська громада вирішила замість старої дерев'яної, збу­дувати нову, цегляну. «З усього села,— розповідала свідок тих подій Ганна Пантеліївна Губенко,— в заміс на цеглу зносили яйця, щоб міцна була і стояла довго».

         У 1911 році нове приміщення церкви освятили.

         В 1934 році, у розпал антирелігійної пропаганди в СРСР, церковну громаду змусили прийняти рішення про закриття храму і передачу приміщення сільській раді. Вирішили в одній половині влаштувати сільбуд (так тоді називалися клуби), а іншу передали колгоспу «Червоний Перекоп», який влаштував там склад для зернових культур. Тоді ж на навколоцерковній території колгосп звів ряд господарських споруд і амбарів, які частково стоять тут ще й сьогодні. В 1935 році колгосп вклав 12 тисяч карбованців на переобладнання (а точніше на зруйнування) наявною храму, бо все культове майно було знищене, а частина приміщення перетворена на зерносклад. Був намір керівників колгоспу навіть розібрати цю частину церкви.

         Під час окупації села гітлерівцями, у 1941—1943 рр., в тій частіші церкви, де був клуб, відновилось богослужіння. По війні, у 1946 році, був навіть складений і зареєстрований у районній раді типовий договір на передачу цієї культової споруди під діючу церкву. Але проводити тут богослужіння так і не дозволили.

         У серпні 1955 року віруючі громадяни села Глоба, ГруЗИН, ІПОЛІТОВ, ЄфиіУЛОВ, ДеревецЬКИЙ та інші, разом з головою церковної

ради протоієреєм А. Стукалом, звернулися в Раду Міністрів СРСР про
відкриття церкви.                              •

         І тільки з набуттям Україною незалежності тут відновлене богослужіння. На відновлення храму збирали пожертвування всім селом. Багато допоміг при цьому колгосп «Дружба» і його голова І. Я. Середа.