y9UIrylQHxs

Ніхто не здолає твій дух і свободу

Козацькому роду тримать булаву,

Міцній, Україно, для щастя народу

Для вірних нащадків во славу живи!

13 жовтня на території культурно-просвітницького центру «Дніпро-Світ» відбувся урочистий захід до Дня Козацтва та Дня захисника України. З  цієї нагоди, вітали щиросердно увесь наш непоборний, нездоланний, нескорений народ України та  нашу велику родину Світловодщини.

            В цей день ми вшанували мужність  та героїзм воїнів – визволителів минулих поколінь, а також нинішніх захисників незалежності і територіальної цілісності України!

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, кому не судилося дожити до цього дня та хто пішов у вічність.

             У вітальному слові до присутніх виступив Твердовський Сергій Сергійович – голова Світловодської районної державної адміністрації. - Шаповал Олексій Іванович  – заступник голови Світловодської районної ради та військовий комісар, підполковник  Грінченко М.М.

Після вітань учасників АТО, які були запрошенні на урочисте свято, привітали квітами та почесними грамотами.

              Всі гості були запрошені до виставкової зали культурно-просвітницького центру «Дніпро-Світ», де розташована галерея фотографій загиблих виїнів. Панувала атмосферна тиша, всі один на один, думками спілкувались з відважними хлопцями – героями. Це була особлива хвилина пам’яті.

             Були присутні гості з Кропивницького, один з них Володимир Бурко - батько загиблого героя Евгенія Бурко  - воїна ІІІ окремого полку спецпризначення м.Кропивницький. Бійців ІІІ окремого полку спецпризначення за мужність та незламність під час оборони Донецького аеропорту, бойовики прозвали Кіборгами.

            Лунали пісні. Пісні, народжені в АТО. Це пісні написані воїнами та волонтерами, більшість з них є не професіоналами. Музичні композиції писались на передовій, в госпіталях та навіть в полоні. І як говорили самі виконавці вони допомагали вижити і не здаватися. Частіше пісні з простими словами, які багато разів повторював кожний солдат, виконувались під гітару. Гітара – душа кожного воїна, а музика, це найкращий спосіб розповісти про війну.

            В залі панувала патріотична атмосфера та тематичні пісні. Ід них розчулилися всі присутні.

Методист з розвитку туризму Чаус Марина.