51733950 1203679543128436 7109790399673139200 n                  «Без мрії не можна жити, без мрії не можна любить»

34 роки ці слова є лейтмотивом народного аматорського вокального ансамблю « Мрія» Світловодського районного будинку культури,який створений у 1984 році І всі ці роки є одним з найкращих і ведучих колективів Кіровоградщини. Кожен період творчої діяльності ансамблю є цікавим і неповторним .

Секрет успіху – в його керівниках, у їхньому вмінні згуртувати навколо себе найактивніших та найталановитіших, пояснити, навчити, знайти шлях до характеру й серця кожного співака. Валентина Перехрест –перший керівник – фундатор,високопрофесійний хормейстер. За час керівництва Валентини Петрівни ансамбль стрімко увірвався у культурне життя Світловодського району і вже через два роки, завоював почесне звання «народний». З плином часу змінювалися склад ансамблю та його керівники. Творчу естафету перейняли Ніна Пасько , потім Світлана Животовська - здібний організатор і досвідчений музикант, вона принесла у колектив чітку програму дій, стабільність, впевненість і нову перспективу. У колектив прийшли нові учасники, талановиті й щедрі душею люди - це значно розширило діапазон творчих можливостей ансамблю. 
З 2016 року керівник народного аматорського вокального ансамблю 
« Мрія»- Мартиненко Юлія Андріївна. Молода,перспективна,творча особистість. Її чарівний голос, як в народному, що притаманне співакам Полтавщини. звідкіля Юля родом, так і в сучасному естрадному стилі виконання, вніс неабиякий резонанс у аматорську творчість Світловодщини. Це нібито свіжий ковток повітря,який надихає шанувальників народної творчості.

До складу вокального ансамблю « Мрія» входить 7 учасниць. Знайомтесь:Юлія Мартиненко Олена Куциба,Альона Юсева,Катерина Бутенко, Марина Дуженкова,Ірина Коваль,Надія Грижунова.

Кожна з них - особистість,індивідуальність і неповторність: Олена Куциба культорганізатор районного будинку культури,Ірина Коваль,Альона Юсьєва – вихователі дитячого садочку, Юлія Мартиненко – керівник колективу ,Надія Грижунова – директор районного будинку культури, - природа їх щедро обдарувала унікальними голосами, з неповторними тембрами і вони є окремими виконавицями, Марина Дуженкова – чудова виконавиця східних танців,Катерина Бутенко – художній керівник районного будинку культури режисер молодіжних програм,а разом це - прекрасний вокальний ансамбль «Мрія».

Життя ансамблю – це нескінченні творчі пошуки і злети, гастрольні поїздки. Робота в колективі нелегка, потребує самовіддачі, любові до пісні. Юлії Мартиненко за невеликий проміжок часу вдалося згуртувати молодих перспективних ,безмежно закоханих у пісню дівчат, знайти особистий і неповторний репертуар,який складається з українських народних в сучасному аранжуванні пісень та пісень сучасних композиторів. 
Співають дівчата пісні сучасних композиторів у супроводі фонограми (мінус), але в репертуарі є і українські народні пісні в сучасному аранжуванні,які колектив виконує «accapella» та під живий супровід. 
Народний аматорський вокальний ансамбль « Мрія» - учасник обласних,районних культурно – мистецьких заходів,заходів ,що проходять в районному будинку культури:
Дипломант Всеукраїнського фестивалю конкурсу вокально – хорового мистецтва « Калиновий спів» м. Кропивницький з 1991 року, фестивалю української народної творчості «Степограй» с. Карбівка Добровеличківського району 2017р,туристичного фестивалю 
« Світловодщина туристична»,міжнародної виставки « АГРО-ЕКСПО»м. Кропивницький

Серйозним екзаменом для колективу в оновленому складі став виступ на Всеукраїнському фестивалі – конкурсі вокально – хорового мистецтва
« Калиновий спів» м. Кропивницький у 2017році в одній з найкращих концертних залів обласної філармонії ,а виконання пісні « Крила орлині» - «accapella» виявив неабиякий фурор глядачів та журі. За успішний виступ колектив нагороджений Дипломом ІІ ступеню.

Жоден концерт не відбувається без «Мрії», яка є візитною карткою будь-якого культурно – мистецького заходу. Вони – бажані гості на сільських сценах району, дарують своє мистецтво ветеранам, працівникам підприємств міста та району, беруть участь у мистецьких акціях.

В рамках проекту « Світловодщина – край моєї мрії», з метою популяризації українського народного мистецтва Світловодський районний будинок культури провів мистецьку акцію « З Україною в серці», з якою виїздив в сільські клубні наклади та заклади освіти району. Пісні у виконанні цього чудового колективу про Україну, про рідний край, діти сприймали з великим задоволенням. 
Варто сказати ще про одну рису «Мрії» – її багатоплановість. 
В ансамблі створено прекрасне тріо у складі: Юлії Мартиненко,Надії Грижунової та Олени Куциби. Виконання пісень « Цвіте терен», « Три поради», « Мамина калина», « Пішов милий на війноньку» не залишає байдужим жодного глядача.

Юлії Мартиненко,як керівнику колективу, вдалося налагодити творчу співпрацю з народним аматорським вокальним ансамблем « Відлуння», районного будинку культури ,керівник Олександр Безуглов, аккомпоніатор Василь Кузьменко,які з великим задоволенням не тільки акомпанують колективу,але й разом виконують пісні: Таке вдале поєднання двох творчих колективів - барвисті костюми і професійне виконання творів роблять свій внесок у життєстверджуючий настрій концертних програм.
Три рази на тиждень вокальний ансамбль « Мрія» систематично проводить заняття,що дає можливість поповнювати репертуар новими і цікавими творами та звітувати перед глядачами та шанувальниками , демонструючи високий рівень виконавської майстерності.
В 2016 році колективу придбано комплект сценічних костюмів.

Дівчата з ансамблю «Мрія» - не просто єдиний колектив однодумців,вони подруги,які в любий час приходять один одному на поміч, з великою повагою відносяться до свого керівника Мартиненко Юлії .

«Наша Юля ,говорять учасниці ансамблю « Мрія» – людина щедрої душі. Її творчість і служіння мистецтву – зразок справжнього патріотизму. Вона прекрасний фахівець своєї справи, вимоглива до себе і до учасників, має чудовий голос, яким зачаровує нас, окрилює творчим натхненням. Це дуже гарна і привітна жінка. 
«Для мене пісня – то свято, то бальзам для душі, – говорить керівник народного аматорського вокального « Мрія» Юлія Мартиненко. Пісня – це частина мого життя. Розчинитися в ній, намагатися зануритися в емоційний стан через розкриття її образу, характеру, змісту, донести суть до слухача та передати йому свої емоції, навчити цьому учасниць ансамблю – то моє завдання, яке я залюбки виконую . Мені завжди щастило на хороших людей. 
Таким я вважаю і свій колектив. Ціную людей за відданість і любов до пісні. На досягнутому не зупиняємося, і надалі будемо нести й пропагувати немеркнуче українське народне мистецтво. Це моя сім’я, моя доля, мої друзі, які надихають мене на творчість. І взагалі ансамбль « Мрія» - це океан емоцій,молодості і таланту».
Від себе особисто,як учасниці,яка співала в цьому колективі з дня його створення і на протязі 33 років, бажаю своєму рідному колективу багаторічної творчої діяльності та успіхів.

Методист з вокально – хорового жанру Л.ВОЛОВИК