Останнього дня квітня місяця, третього дня великого свята всіх вірян - Великодня, в нашому районі відбувся один із найголовніших заходів -  презентаційний регіональний фестиваль «Світловодщина 2019».

Незважаючи на похмуру погоду  на набережній міста було розпочато свято, з нагоди відкриття Фестивалю «Світловодщина 2019» учасників та гостей свята привітали перший заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Коваленко, заступник голови Світловодської райдержадміністрації Володимир Похілов, помічник – консультант народного депутата Олеся Довгого Анна Трубаченко.

 

З метою визначення і вшанування діячів Світловодщини, колективів підприємств, торгових марок тощо, які, на погляд  жителів району та гостей, здійснили внесок у розвиток, прославлення та підтримку Світловодщини, ведучі фестивалю Катерина Піскова та Катерина Бутенко оголосили початок регіонального  народного конкурсу «Слава Світловодщини», який відбувся шляхом відкритого голосування та підрахунком голосів членами журі. В складі якого були: методист районного будинку культури Ольга Тітова, в.о. директора районної бібліотеки Аліна Сабініна та методист відділу культури і туризму РДА Вероніка Зюнд.

А поки тривало голосування та підрахунки голосів, гості  та учасники свята мали задоволення переглянути концертну програму, де виступали колективи районного та сільських будинків культури, з народними піснями, заряджаючи навкруги фольклорним настроєм і позитивом.

 Неможливо були пройти поздовж виставки декоративно-ужиткового мистецтва, слід зазначити через погодні умови не всі мали можливість приймати участь у виставці, майстринь було , нажаль, не так багато, але ті, кого не злякала похмурність – радо презентували свої вироби. 

Виїзна торгівля та атракціони для дітей (і не тільки), які вже стали звичними для відвідувачів фестивалю, наповнили собою набережну міста, тут було облаштовані ігрові дитячі зони та майданчик з елементами спортивного орієнтування гуртка «Сокіл «Джура», які знайомили з різними видами спорту.

Уздовж набережної  були розташовані банери промислово-економічного «Світловодщина – край нашої мрії» та туристичного потенціалу з роздатковим матеріалом, буклетами про промисловий потенціал Світловодщини, туристичні маршрути, зелену садибу та інш. Районною бібліотекою презентовано виставку «Квітне талантами рідна земля», на фото виставці світлини майстрів та майстринь району знайомили гостей з  виробами наших талановитих людей.  Виставка «Край мій – гордість моя», що була присвячена людям, які занесені до Книги Пошани Світловодського району, дала можливість відвідувачам ознайомитись з нею. Павлівське НВО організували експозицію «Дніпро Світ», яка продемонструвала досягнення, можливості та перспективну висоту Світловодського району.

Захарівський музей історії привітно представили всім охочим свою першорядну колекцію рушників, майстринь не тільки нашого краю, а й сусідніх районів. Деякі з виробів мають свій вік більше ніж 200 років. І кожен має свою історію, несе в собі наші обряди і українські традиції.

Офіційна частина свята з програмою, нагородженням учасників Дипломами та кубками, закінчилась близько п’ятої години вечора. Та продовжилось молодіжною програмою, а саме виступами студій, такі як «Легіон» показали  силу та міць спорту. Святковий концерт від кавер гурту «Brainsonholidays» заряджав присутніх своїм позитивним настроєм, а при виконанні пісень  - підспівували та танцювали  присутні. Фаєр-шоу нікого не залишив байдужим своєю могутністю. Молодіжна дискотека завершила наше свято - фестиваль «Світловодщина 2019».

Переможцями в номінаціях стали:

1. "Державний діяч Світловодщини" - С. С. Твердовський

2. "Громадська ініціатива Світловодщини" – ГО «Іволга»

3. "Державна установа Світловодщини" – Управління праці та соціального захисту населення Світловодської райдержадміністрації

4. "Закон і правопорядок Світловодщини" – Світловодський МВ управління Служби Безпеки України у Кіровоградській обалсті

5. "Духовність Світловодщини" – Церква Петра і Павла

6. "Сфера комунальних послуг" – РЕМ ПАТ «Кіровоградобленерго»

7. "Промисловість Світловодщини" – Канал «Дніпро – Інгулець»

8. "Сільське господарство Світловодщини" – СФГ «Гвіса»

9. "Торгівельна мережа Світловодщини" – Маркет ОПТ

10. "Офіційний бренд Світловодщини" – Яхт-клуб «Кристал»

11. "Молодь Світловодщини" – Бутенко Катерина

12. "Надія Світловодщини" – Піскова Катерина

13. "Спорт" – Анастасія Скоренцова

14. "Подія Світловодщини" – Регіональний презентаційний фестиваль «Світловодщина 2019»

15. "Туризм Світловодщини" – Яхт-клуб «Кристал»

16. "Відпочинок Світловодщини" – Кафе «Ласкава»

17. "Засоби масової інформації" – Газета «Вісті Світловодщини»

18. "Медицина Світловодщини" – Центр медико-санітарної допомоги в Світловодському районі

19. "Освіта Світловодщини" – Середенко М. В.

20. "Культура Світловодщини" – Грижунова Н. А.

Завітайте до нас на Фестиваль наступного року обов’язково.