З 15 травня у нашому місті відбудеться виставка картин Олекси Коби "Втеча з Мряки". Відкриття і зустріч з автором в культурно-просвітницькому центрі "Дніпро Світ" - 15 травня о 14.00. Виставка триватиме до 28 травня. Усіх щиро запрошуємо!

Телефон для довідок:0969666256.

"Втеча з Мряки" це не просто виставка картин, що були створенні ветераном російсько-української війни, після повернення. А також це не лише особистісна історія та шлях виходу з шокового стану, через різноманітні образи колективного підсвідомого у кольорі та фактурі. У експозиції автор пропонує стати учасником діалогу кожному відвідувачу. Частиною дискусу про одну з найтравмованіших націй Європи - українців, які пройшли у ХХ ст. через різноманітні пекла, зберігши свою ідентичність, але досі не подолавши травми свого минулого, постійно повертаюичсь до них у сучасному.

До рук пензля взяв ветеран, коли повернувся з війни на Сході України. На виставці автор представить більше 30 картин, які розділені на певні цикли. У його стилі друзі мистецтвознавці одночасно знаходять експресіонізм та імпресіонізм.

«Прокинувшись одного осіннього ранку, й так само клянучи себе, я раптово зрозумів, що хочу малювати. До того я ніколи не малював, мало того не любив цю справу. Моя мати чуттєва художниця, яка багацько років творить крутезні речі, купу разів пропонувала навчити хоча б основам, але я відмахувався. Але того ранку це було так різко, неочікувано і дивно, що майже на усі кошти, що тоді були, я бездумно скупив все що на мою думку було потрібно і почав... Просто інтуїтивно, занурючись кудись дуже глибоко, не відчуваючи себе і нічого, стаючи одним цілим у цьому розчиненому часі з фарбами і полотном», – розповідає Олекса Коба.

Виставка мандрує Україною. Вона вже відбулась у художній галереї ім. М. Ярошенка у Полтаві, музеї АТО у Дніпрі, мистецькому центрі Maysternia у Луцьку, музеї родини Косачів.

Відкриття виставки у Світловодську відбудеться 15 травня об 14.00 годині. На відкритті виставки вас очікує юнгіанська екскурсія по арехтипам нашої свідомості, які розкриваються у роботах.

Довідка
Олекса Коба – полтавець, громадський діяч, ветеран російсько-української війни на Сході. Учасник Революції Гідності. Один із перших організаторів Майдану в Полтаві. У травні 2014 року пішов добровольцем захищати Україну у складі батальйону «Дніпро-1». Був двічі поранений. Зі служби повернувся у 2016. Долучився до реабілітаційної програми ГО «Побратими». Є ко-тренером програми соціальної адаптації ветеранів, що повертаються до цивільного життя за принципом «рівний - рівному», а також – співзасновником студії «IT BRO», які окрім розробки web-рішень, безкоштовно навчають ветеранів айті-справі та продукують гранти для молоді. Наразі, на першому курсі навчання проходить 106 ветеранів.