15               травня 2019 році в культурно-просвітницькому центрі "Дніпро-Світ" з-за підтримки ГО "Іволга" відбулось відкриття виставки картин "Втеча з мряки" полтавського художника Олекси Коби. Ця виставка про внутрішні переживання, пошук гармонії в собі та метафізичні фантазії, подорожує Україною. В Світловодську вона відчинена з 15 по 28 травня для всіх охочих. Олекса Коба – ветеран російсько-української війни на Сході, учасник Революції Гідності, громадській діяч.

 

 "Прокинувшись одного осіннього ранку я раптово зрозумів, що хочу малювати. І майже на всі кошти, що тоді були, я бездумно скупив все, що, на мою думку, було потрібно і почав… просто інтуїтивно, занурюючись кудись дуже глибоко, не відчуваючи себе і нічого, стаючи одним цілим у цьому розчиненому часі з фарбами і полотном", - розповідає автор картин про перші свої  кроки, коли повернувся з війни на Сході України та взяв до рук пензля та фарби.

Картини художника сповнені глибокої природи, відчувається смисловий і культурологічний посил суспільству, джерелом для створення картин  є історико-культурний національ­ний та світовий процес.

Крім цього, через алюзію встановлюється діалог між картиною-презентацією і картиною-значенням, тобто відбувається про­цес взаємодії елементів поверхневого та підсвідомого, культури минулого та сучасного, що своєю чергою надає картинам  змістовного звучання, розширює їх сприйняття, створює можливість різнопланової інтерпретації.

Месседж автора – створювати, допомагати, підтримувати всіх і кожного. Кожному українцю, який пишається своєю країною, уособлює із нею власну долю та майбутнє, готовий відповідати за цей вибір. Окрім цього його мистецтво є прикладом соціальної адаптації ветеранів,  українських  бійців-атлантів, які тримають на своїх плечах мирне небо над Україною. Адже, він долучився до реабілітаційної програми ГО "Побратими" і є ко-тренером програми соціальної адаптації ветеранів, які повернулись зі сходу України.

А сьогодні ми маємо можливість в нашому місті переглянути виставку картин Олекси Коби.

Нагадуємо, що  триватиме вона до 28 травня.

Чекаємо вас!

 Телефон для довідок: 0969666256

.

 

 20190515 150159