19 травня Україна вшановує пам’ять жертв політичних репресій. В період “великого терору” 1936-1938 років було репресовано близько 3% населення СРСР. З них за політичними мотивами близько 2,5 млн. чоловік. В Україні масові чистки почалися раніше й тривали довше. Понад 2 мільйони 800 тисяч чоловік стали жертвами розкуркулення й депортацій з України, що тривали протягом 1935-1951 років. За даними СБУ, більшість репресованих були етнічними українцями. 


До цієї сумної дати в Світловодській районній бібліотеці (як повідомлено на сторінці фейсбук районної бібліотеки https://www.facebook.com/SvitlovodskaRB/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARAsnSweUyETIqUAoTbqQrjAAOSTC8X_31uqJfu0B0g1aOuupgnd66p0Jf-IuYdtXyaHAsyZyewIqZnj) оформлено стрічку пам’яті "Розстріляне відродження". Бібліотекарі зробили міні - екскурс у трагічне минуле подій 30-х років ХХ століття. Познайомили присутніх з українськими письменниками, книги яких є у фонді бібліотеки, а саме: Миколи Хвильового, Григорія Косинки, Миколи Куліша, Михайла Драй-Хмари, Бориса Антоненка-Давидовича, Остапа Вишні. Крім них, познайомили з книгою "З порога смерті" у якій розповідається про письменників України - жертв сталінських репресій. Користувачі мали змогу переглянути списки реабілітованих мешканців Світловодського району з книги "Реабілітовані історією" Кіровоградська область.Кн.5.

В Захарівському музеї історії Світловодського району було також  оформлено літературну виставку "О доле в'язня і трибуна, життя твоє зрідні тайфуну", біля пам'ятного знаку проведено година скорботи "Репресовані жителі Захарівки".

Мільйони людей рішеннями сталінської влади було безпідставно оголошено «ворогами народу», страчено фактично без суду і слідства, приречено на муки та голодну смерть у таборах чи на засланні. Репресій зазнали, як правило, найбільш обдаровані, працьовиті і соціально активні громадяни. Наш обов’язок – пам’ятати, передавати нащадкам правду про минуле.

На данном изображении может находиться: один или несколько человек и в помещении
На данном изображении может находиться: 1 человек, сидит и в помещении