Двадцять восьму весну поспіль у травні Кіровоградщина об’єднує аматорські колективи народним мистецтвом у єдину родину на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів». Щороку до центру України до пісенного дійства долучаються біля двох тисяч аматорів області та гостей з різних куточків України. У цьогорічній конкурсній програмі своє мистецтво представлять 76 колективів, а саме: солісти, дуети, тріо, квартети, вокальні ансамблі з Вінницької, Київської, Кіровоградської, Миколаївської, Полтавської, Херсонської та Чернігівської областей.
Нинішнього року фестивальні заходи розпочались з центральної площі міста – Героїв Майдану, де проходили урочистості до Дня Європи. Далі учасники фестивалю пройшли святковою ходою вулицею Двірцевою до традиційного місця проведення свята вокально-хорового мистецтва – обласної філармонії. За багаторічною традицією учасники Фестивалю пов’язали різнобарвні стрічки на символ свята - кущі калини. До цього дійства долучилися й голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, заступник Міністра культури України Юрій Рибачук, народний депутат України Костянтин Яриніч, керівництво та мистецькі колективи Світловодська, які нинішнього року презентують творчість свого краю.
Звертаючись вже зі сцени обласної філармонії до учасників фестивалю і численної глядацької аудиторії Сергій Кузьменко зазначив: «Наш Всеукраїнський фестиваль, ровесник України є чудовим підтвердженням того, що ми поважно ставимося до унікальних духовних і культурних надбань нашого народу. В нинішніх умовах важливо захищати і демонструвати різнобарвність нашої великої культури, історії. Переконаний Україну чекає світле майбутнє разом з такими талановитими людьми».
Концертна програма Фестивалю розпочалася з виконання гімну фестивалю «Калиновий цвіт» та появи на сцені гілки калини, на яку пов’язано рушник міста Світловодськ.
У рамках фестивалю в фойє філармонії експонувалася виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Калиновий розмай», на якій представлено кращі вироби народних умільців міста Світловодська. Окрасою виставки стали короваї творчих делегацій районів, міст, об'єднаних територіальних громад нашого краю та гостей з інших областей України. Також у фойє представлено світлини на фотовиставці «Калиновий дивосвіт».
Під час фестивалю аматорські колективи області та гостей побувають з благодійними концертами в обласному госпіталі для ветеранів війни та у парку культури і відпочинку «Ковалівський».