Спортивні змагання

Змагання з яхтингу

Чемпіонат України серед крейсерсько-перегонових яхт

01

З 3 по 9 червня в Світловодському яхт-клубі "Кристал" проходили престижні видовищні змагання — Чемпіонат України серед крейсерсько-перегонових яхт за системою вимірювання ORC.

Учасниками Чемпіонату стали 17 крейсерських яхт з Києва, Дніпропетровська, Кіровограда, Кременчука, Горішніх Плавнів та Світловодська. Організатором Чемпіонату виступила Кіровоградська обласна федерація вітрильного спорту, а його головним суддею — суддя національної категорії Сергій Щербаков.

Регата стартувала після її офіційного відкриття у суботу, 4 червня. Цього ж дня відбулися перші короткі перегони учасників.

Усього ж, впродовж регати, як і було заплановано, відбулося 7 перегонів: два маршрутних перегони на дистанціях довжиною 100 і 50 морських миль та 5 коротких довжиною 10 морських миль.

Змагання проходили у чотирьох групах: "Sportboat A", "Sportboat B", "Bigboat А", "Bigboat B". У одній з них, у групі "Bigboat А", І місце і титул чемпіона виборола світловодська яхта "Амазонка" (капітан О.Тарасенко). У інших групах чемпіонами стали: у групі "Sportboat A" яхта "Бармалей" (м.Київ), капітан В. Гурєєв; у групі "Sportboat B" яхта "Магеллан" (м.Київ), капітан М.Ремньов; у групі "Bigboat B" яхта "Карина" (м.Київ), капітан О.Косенко.

Як розповів нам голова Кіровоградської обласної федерації вітрильного спорту Іван Юхименко, погода під час проведення регати стала справжнім випробуванням для яхтсменів, адже погодні умови змінювалися щодня — то вітер, то штиль, то шторм:

"Але кожна з команд отримала ту погоду, яку хотіла".

У результаті ж, залишилися вдоволеними всі: і організатори, і учасники, і, звісно, глядачі цього красивого і видовищного виду спорту.

Олена Єрунова

Відео: Візит, Юрій Куценко

Змагання з вітрильного спорту

Всеукраїнські змагання з вітрильного спорту

«Вітрила надій»

vitrylny sport

З 28 травня по 1 червня у Світловодському районі, на базі яхт-клубу "Кристал", відбулися Всеукраїнські змагання з вітрильного спорту серед юнаків і дівчат "Вітрила надій".

Детальніше: Змагання з вітрильного спорту

Змагання зі спортивного орієнтування

«Осінь Купави»: нові маршрути традиційних змагань

1473947693 kupava svitlovodsk00

10 та 11 вересня стали цікавими і захоплюючими днями для 86-ти спортсменів, які взяли участь у традиційних змаганнях зі спортивного орієнтування "Осінь Купави".

Організатори змагань, на чолі з власником туристичної бази "Купава" Сергієм Куліковим, добре постаралися, аби маршрути, за якими проходили змагання, були дійсно цікавими.

Так у суботу, 10 вересня, спортсменам з Харкова, Полтави, Кропивницького, Лубен, Херсону та Світловодська довелося випробувати свої сили на абсолютно новому маршруті, що проходив на так званій "Божій горці", розташованій неподалік колишнього керамічного заводу. Як розповіла нам учасниця змагань, Олена Омельянцева, цей маршрут був доволі складним за рахунок великих перепадів, нехарактерних для нашої рівнинної місцевості:

"Перепади були понад двісті метрів, але краєвиди дуже мальовничі. В окремих місцях вони навіть нагадували Карпати! Особливого ж екстріму додавали павуки, яких нині, в період "бабиного літа", було чимало у високій траві".

Цього ж дня у Центрі змагань, на території турбази "Купава", відбулися змагання з мікроорієнтування, які хоча й не ввійшли до основного заліку, додали багато приємних вражень його учасникам.

А от наступного дня, 11 вересня, спортсмени змагалися у більш звичному для них Крилівському лісництві.

"Це дійсно унікальне місце для змагань, з особливим мікрорельєфом, — говорить Олена Омельянцева. — Ці карти настільки цікаві, що тут неодноразово проводилися Чемпіонати України".

Окрім цікавих маршрутів, учасників змагань очікувала ще й гарна розважальна програма на території "Купави", тож додому вони поверталися з гарними враженнями і традиційними солодкими призами. А переможцями цьогорічної "Осені Купави" стали: серед чоловіків: Сергій Петкевич (Лубни), Ігор Грицина (Світловодськ) та Микола Берест (Світловодськ), серед юнаків: Вячеслав Валенко (Полтавська область), а також юні спортсмени з Лубен: Ігор Штомпель, Дмитро Штомпель та Ростислав Геращенко (Кропівницький). Серед жінок перші місця у своїх вікових категоріях здобули: Ірина Васіна (Херсон), Олена Омельянцева (Світловодськ) та юні спортсменки з Лубен: Маргарита Теліпко, Аліна Терентьєва, Софія Чубенко.