04.06.2016

afisha

Вперше на Світловодщині пройшов Фестиваль полуниці

В рамках проекту "Світловодщина - край нашої мрії" у Світловодському районі проходить низка туристичних презентацій населених пунктів району. Минулої суботи Миронівка провела Фестивалі полуниці.
Гості зі Світловодська та інших населених пунктів перед початком Фестивалю мали час помилуватися трояндовим полем, яке розкинулося майже в центрі села – троянди висадили працівники АВПП «Украгротехнологія» (керівник - Валерій Шевченко) на полі площею майже 5 га. Це неперевершене видовище – величезна територія, вкрита різнокольоровими трояндами, стала унікальною окрасою Миронівки.
Продемонструвати свої досягнення у вирощуванні полуниці на Фестивалі виявили бажання жителі Миронівки Ігор Жмак, Віталій Сваровський, Іван Сук та Костянтин Сук. 

Фестиваль був організований на високому рівні. Господарі, які представили полуницю на реалізацію, не обмежилися лише продажем. Вони, перш за все, були одягнені у футболки із певним логотипом, а на столах, окрім полуниці, красувалися страви, одним із інгредієнтів яких є ця смачна ягода, - муси, компоти, тістечка, пироги, млинці та багато іншого. Цими стравами господарі частували усіх охочих безкоштовно.

Поряд із торгівельними лавками проходило тематичне театралізоване дійство, яке підготували місцеві жителі. З міні-вистав глядачі дізналися і про лікувальні властивості полуниці, і про її користь.

Біля імпровізованої сцени усім охочим розповідали про технологію вирощування полуниці за допомогою технічних засобів, провели майстер-клас по висадці цієї ягоди.

02

Ідейний наставник Фестивалю, начальник відділу культури і туризму РДА Микола Середенко під час нашого з ним спілкування зазначив:

- Паралельно з масштабним проектом, який нині триває на Світловодщині під назвою "Світловодщина - край нашої мрії", триває проект туристичної презентації населених пунктів нашого району. Мета його – дати поштовх сільським громадам визначитися, яка найяскравіша особливість є у їхньому селі, що може бути привабливою для туристів. Нещодавно представляла себе Захарівка як краєзнавча столиця Світловодщини. Завдячуючи фахівцям Захарівського краєзнавчого музею, який має статус народного, презентація цього населеного пункту була не лише цікавою, а й носила науково-дослідницький характер. Нині ми є свідками Фестивалю полуниці, наступної суботи гостей буде зустрічати Велика Скельова на Фестивалі чистої води, потім Павлівка – на святі Івана Купала. Так усі сільські ради презентують себе як територію, яка може бути цікавою для туристів.

На запитання, яких результатів очікують від цього проекту, голова районної державної адміністрації Сергій Твердовський сказав:

- Такі заходи лише сприятимуть популяризації Світловодщини як туристично привабливої території. З огляду на те, що тут місцеві жителі навчилися вирощувати екологічно чисту полуницю, як кажуть, без хімії, то найближчим часом, я гадаю, вони зможуть скласти достойну конкуренцію виробникам цієї культури із Черкащини та інших сусідніх областей.

Миронівський сільський голова Анатолій Фещенко поділився своїм баченням того, яку користь громаді може принести цей Фестиваль у майбутньому.

- У нашому селі багато жителів вирощують полуницю на своїх городах. Є й такі, що займаються цим професійно, із застосуванням новітніх технологій. Нам є що показати, є напрацьований досвід, тому вважаю, що цей Фестиваль має стати своєрідною візитівкою Миронівки. Ми зробимо все, аби він став щорічним. Це дозволить привернути увагу до нашого села і туристів, і споживачів цією смачної і корисної ягоди.

01

Катерина Сваровська має педагогічну освіту, але вже 8 років разом зі своїм чоловіком займається вирощуванням полуниці.

- Вирощувати полуницю ми з чоловіком почали у 2008 році. Спочатку купували одиничні саджанці, дивилися, чи має ягода достатні транспортабельні і смакові властивості. В той же час читали спеціальну літературу по вирощуванню полуниці, вивчали технологію, агротехніку тощо; самостійно удосконалили трактор власними розробками, аби полегшити процес посадки цієї культури. Зазначу, що цей бізнес не із легких і успіх багато в чому залежить від погодних умов. Та все ж ми маємо певні успіхи і здобутки в царині вирощування полуниці. Продукцію ми, як правило, здаємо оптовим покупцям, а ось другий врожай, збирання якого припадає на серпень-жовтень, реалізовуємо самостійно. Це нам приносить велике задоволення.

На продаж були представлені різні сорти полуниці. Серед них основне місце займав сорт «Королева Єлизавета-2», який має прекрасні смакові якості і добре переносить транспортування.

Торгівля завершилася, а в селі ще довго лунала музика – люди із задоволенням спілкувалися, ділилися своїми враженнями про почуте і побачене.

 

Світлана Калугіна