Як Григорівка Масляну святкувала

 

1486499189 maslyana

 

25 лютого 2017 року Григорівка святкувала Масляну.

На свято завітали почесні гості та сусіди. Площа, де відбувалося народне гуляння, була святково прикрашена.

 

В театралізованому дійстві “Зиму – проводжали, Весну – зустрічали, Мару – спалювали” лунами пісні, які дарували аматорські колективи з Григорівки, Глинська та Микільська. На кінець, учасники театралізованого дійства –вчителі, діти разом виконали пісню Олександра Злотника "Масляна". Народні розваги та змагання згуртували усіх!

 

Столи ломилися від різноманітних українських страв та традиційних млинців, посмакувати які змогли всі охочі. Гостей свята також пригощали кулішем та гарячими напоями.

 

О.Тітова,

Провідний методист районного будинку культури

 


 

 

 

 

 

 

Як у Світловодську Масляну святкували

DSCF5458 800x1422

                                                                                          25.02.2017
Історія цього свята говорить нам, що воно зародилося ще в стародавній слов’янській язичницькій культурі. Люди здавна на Масляну випікали млинці, як символ тепла, сонця, перемоги весни над зимою. Символом останнього також було спалювання опудала Зими. Назва свята «Масляна» пов’язана з тим, що в тиждень перед Великим постом з раціону харчування виключалися м’ясні продукти, а ось молочні ще вживати було можна, як і традиційні складові для приготування млинців: молоко, яйця, масло, сметана. У народі це свято асоціюється зі смачними печеними млинцями та веселими гуляннями. Мета таких гамірних масових заходів полягала в тому, щоб розбудити весну від сну і прогнати геть зиму. 


Світловодськ не відступає від багатовікових традицій, тому в нас кожного року відзначають свято Масляної. І цього разу не обійшлося без гучних гулянь та частувань! 

Аматорський театр «Амбіція» зіграв для містян сценку зими й весни, співочі й танцювальні колективи Міського будинку культури, а також Наталія Яцина та Павло Абалмасов звеселяли присутніх, у той час як ті куштували гарячу кашу, зігрівались теплим чаєм і, звичайно ж, смакували млинці! 

По закінченню дійства на головній площі міста урочисто спалили опудало. 

А коли закінчили святкувати на площі, перемістилися у сквер Палацу культури, де хлопці та чоловіки вправлялися в майстерності залазити вгору на стовпа, який, був досить слизьким, але знайшлось декілька найпрудкіших, хто заліз до самої верхівки. А молодше покоління брало участь у веселих конкурсах, які проводила сама ж директор СМПК Лариса Ляшенко. Зв’язували найдовшу мотузку, «будували» найвищу живу споруду та змагалися, хто знайде у глядачів загадану річ (годинника чи в’язану шапку з помпоном) і швидше повернеться на вихідну позицію – переможці також були щедро нагороджені призами. 

Спонсорами свята виступили: Директор ПП «Віктор і К» Віктор Король, директор ТОВ «Гермес-Трейдінг» Скічко Юрій Олексійович, директор ТОВ «Ескулап» Брагінський Лев Володимирович, ТОВ «Світловодський маслосирзавод», Директор ТОВ «Радуга» Гусєв Олександр Якович, керівник ТМ «Світловодська паляниця» Калашник Анатолій Миколайович, ФОП Медяник Тетяна Михайлівна, ФОП Недавній Олександр Миколайович, мережа продуктових магазинів «АТБ», торгівельна мережа «Маркетопт та Оптовичок», депутат Світловодської районної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Долгов Юрій Олександрович та член виконавчого комітету Світловодської міської ради Рудич Михайло Леонідович. 

Свято вдалося на славу! А переконались ми в цьому тоді, як під кінець дійства хмари на небі розійшлися і засяяло сонечко. Мабуть, весна почула веселий галас і нарешті прокинулась після своєї сплячки. 

Дмитро Шевчук 

Джерело: http://sg.kr.ua/photos/yak-u-svitlovodsku-maslyanu-svyatkuvali-fotoreportazh/