1. Дніпровські плавні 

  1.1. Турбаза Купава

Крилівське лісництво
2. Голубе озеро Павлівська сільська рада
3. Цілюще джерело Павлівська сільська рада
4. Скелівський каньон Великоскелівська сільська рада
  4.1 Звіринець «Лісова казка» с. Озера
5. Цибульниківська затока Микільська сільська рада
6. Степовий горб Григорівська сільська рада
  6.1 Зелена садиба «Соломія» с. Яремівка
7. Цюпина балка Великоандрусівська сільська рада
8. Тюльпанова і барвінкова гори Подорожненська сільська рада
9. Придніпровськи кургани Подорожненська сільська рада
10. Урочище Московська гора Подорожненська сільська рада
11. Острови акваторії Кременчуцького водосховища в межах Світловодського району – панорамний вид Подорожненська і Великоандрусівська сільські ради

 

 

 Світловодский край має що показати, тому маршрут «Природні скарби Світловодщини» приваблює усіх любителів флори и фауни. Найпопулярніші об’єкти маршруту – водні об’єкти: Дніпровські плавні, Блакитне озеро, Цибульниківська затока та найбільший водоєм у Європі - Кременчуцьке водосховище. Найкращий час для маршруту з весни до осіні, коли є можливість насолодитись природньою красою краю сповна. Рекомендований як пізнавально-навчальний та екологічний тур. Цей маршрут набирає популярність серед любителів зеленого туризму та природознавців.

 Маршрут починається із славетних Дніпровських плавнів які росташувалися на південь від Кременчуцької ГЕС. Тут можна відпочити, порибалити на безлічі ставків, озерець та проток. Це улюблене місце відпочинку місцевої молоді.

plavni 00

 

При бажанні туристи мають змогу відвідати базу відпочинку "Купава". Турбаза знаходиться на території національного парку «Білецьківські плавні» серед могутніх дубів, тополь і сосен, як раз на самому березі старого русла Дніпра.

Головною особливістю турбази є те, що умови перебування максимально наближені до природних, тобто тут ви зможете відчути практично повний відрив від цивілізації і абсолютне єднання з природою. Місця для ночівлі - невеликі, але дуже затишні дерев'яні будиночки на 2-3 людини з просторими ліжками, виготовленими з екологічно чистого матеріала.Харчування на базі і в походах організовується відпочиваючими самостійно, на газових плитах або на багатті. Все необхідне обладнання для приготування їжі на базі є (казанки, каструлі, чайники, мангали, шампура), за винятком посуду особистого користування.

Детальніше про турбазу: http://kupava.in.ua

Kupava.2 9

 

Любителі літнього активного відпочинку вже давно обрали своїм улюбленцем Голубе озеро, яке у 50-і роки ХХ століття було вугільним кар’єром, а зараз приваблює своєю дійсно блакитною водою, яку в свою чергу робить такою блакитна глина на березі. Біля озера є розважальні водні атракціони, аренда мангалів та зони для відпочинку.

goluboe ozero 2

 

 Потрапити до озера можна трохи звернувши вбік з дороги Світловодськ – Павлівка.

 Далі маршрут нас приведе до села Озера, де є звіринець «Лісова казка». Приватний фермер Олесандр Швець прийняв у подарунок маленького лева від Ялтинського звіринця, який і став першим мешканцем майбутнього зоопарку. Сьогодні це приватне підприємство, де утримується понад 50 видів тварин та птахів. Зараз в колекції пара левів, лісова рись, ягуари, леопард, ведмеді, верблюди, рожеві пелікани, кенгуру, пітони, кумедні мавпочки-павіани, лемури, крокодил, павичі, чаплі, страуси, поні, лами, вовки та компанія із кількох бізонів. Тварини доглянуті, їх добре годують за раціоном Ялтинского зоопарку. Тому ті хто бажає приїздять поглянути на екзотичних тварин, завжди залишають благодійні внески, які потім використовуються на утримання мешканців звіринцю. Не забудьте завітати до шимпанзе Максимки, цей звір є розвагою не тільки для дітей, а й для дорослих!

Zoo 14

 

 Наступний об’єкт нашого маршруту Цибульниківська затока, яка утворилася після створення Кременчуцького водосховища. Раніше тут протікала річка Цибульник, яка впадала до Дніпра. Берега затоки приваблюють відпочиваючих своєю природньою красою та затишшям, а рибалки полюбляють рибалити тут, бо в затоці є багато риби. На березі Цибульниківської затоки є туристична база відпочинку «Волна», улюблене місце Світловодчан та гостей міста, бо тут можна відпочивати як влітку, так і взимку.

tsibulnykova zatoka

 

 Минуючи затоку прямуємо мимо Степового Горба – ботанічна пам’ятка природи місцевого значення. А далі до села Яремівка, де можна смачно пообідати в Зеленій Садибі «Соломія». Як з’ясувалося, Соломія, це не жіноче ім’я, а абревіатура слів: Садиба, Оповита Лісом, Оздоблена Мальвами, Іскорка Яремівки. Воно так і є: садиба скоріше нагадує музей народної творчості, бо кімнати хатинки уквітчані старовинними рушниками, вишитими картинами сільских майстринь та ще є багато ужиткових предметів старовини.

Solomiya 5

 

 Люди, які приїздять до зеленої садиби, можуть тут повністю відпочити від гамірного міста, насолодись тишею та природою. Поруч ліс, озеро, річка Цибульник, де можна порибалити, зібрати трави, гриби. У садибі є можливість заночувати, скоштувати смачні домашні страви, приготовлені у печі, а також проїхатися на бричці селом або покататися на конях. Цікаво, що відпочивати тут можна не лише влітку, а й в зимку, бо є місце де можна покататися на лижах та санчатах.

 Господиня садиби, пані Ліна Кошулько, з радісттю вас навчить збирати трави і гриби, проведе майстер–клас з приготування смачного обіду в печі, випеканню хліба або приготуванню сметани та пряженого молока...

 Після смачного обіду маршрут продовжується до Цюпиной балки. Ботанічний заказник  загальнодержавного значення "Цюпина балка" розташований на землях Великоандрусівської сільської ради в 2 км західніше с. Іллічівка. Має велику наукову та природоохоронну цінність як місце зростання астрагалу шерстисто квіткового – виду, занесеного до Червоної книги України, та багатьох інших рідкісних та лікарських видів рослин – наперстянки велико квіткової, бородача звичайного, Калерії гребінчастої, юринеї верболистної, вовчка пурпурового, шипшини найболючішої, залізняків бульболистого та колючого, шавлії пониклої, суничника наземного, рідкісних видів глоду, жостеру та інших. З рідкісних тварин зустрічається борсук та сліпак подільський.

 Наступний об’єкт цього маршруту варто відвідувани восени, коли розквітають тюльпани та барвінки. Заповідне урочище місцевого значення "Барвінкова і Тюльпанова гори" розташоване в 1 км на захід від с.Подорожнє і являє собою частину лісового масиву "Велике Бабичеве" (байрачний ліс). Це місце зростання рослин із Червоної книги – тюльпану дібровного та барвінку малого, а також аконіту шерстистовусого – рідкісного високо декоративного виду, що охороняється на Кіровоградщині.

 Виїхавши із села Подорожнє маршрут пролягає через Придніпровські кургани – комплексна пам’ятка природи місцевого значення, та робе зупинку у селі Нагірне. Тут відкривається панорамний вид на острови акваторіі Кременчуцького водосховища в межах Світловодського району, а саме – Кінські острови, острів Лисячий  та острів Пташиний базар.

Robinzon02 1000x666

 Ландшафтний заказник місцевого значення "Кінські острови" розташований на акваторії  Кременчуцького водосховища на відстані 4-7 км від південного узбережжя. Має значну наукову та природоохоронну цінність як місце зростання рідкісних для області псамофіт них рослинних угруповань. Місце гніздування та перебування рідкісних видів птахів – кулика-сороки, орлана-білохвоста, чорноголового реготуна (Червона книга України) та інших.

 Ландшафтний заказник місцевого значення "Острів Лисячий" розташований на акваторії  Кременчуцького водосховища на відстані 7 км від узбережжя. На острові збереглась рослинність так званих “піщаних степів” із своєрідним флористичним ядром. Місце зростання рідкісних рослин та їх угруповань – ковили дніпровської (Червона книга України), козельців українських (Європейський червоний список). Місце гніздування орлана-білохвоста (Червона книга України). З рідкісних комах зустрічається джміль глинистий (Червона книга України). Із ссавців поширені лисиця та єнотовидний собака, щільність яких дуже висока.

 Зоологічна пам’ятка природи місцевого значення "Пташиний базар" відноситься до системи островів-останців Кременчуцького водосховища і являє собою 2 невеликих острівці в 4 км від берегової смуги. Мають велику наукову та природоохоронну цінність як місця гніздування колоніальних видів навколо птахів – чорноголового реготуна (40-50 пар, Червона книга України), жовтоногого мартина (100-130 пар), великого баклана (30-40 пар, регіонально рідкісний вид). 

 

0Golubaya.buhta.03 1000x626

 

 Завершується наш маршрут на одному з улюбленішим місці відпочинку – урочище Московська гора. Урочище омите Кременчуцьким водосховищем, та має мальовничі місця відпочинку біля води , де також разташувалися декілька баз відпочинку.