MAPA PP 1300x520 

 

 

1. «Королівський Смак» с. Власівка
2. Шлюз Кременчуцької ГЕС м. Світловодськ
3. Кременчуцька ГЕС м. Світловодськ
4. Канал Дніпро-Інгулець с. В. Скельова
5. «Світ Сир» с. Подорожнє

 Маршрут «Промисловий прогрес Світловодщини» ознайомить вас з промисловими підприємствами Світловодського району та надасть можливість побачити як вони працюють та створюють свою продукцію. Рекомендований як пізнавальний тур в будь-яку пору року.

 

120585222

 

   Приватне підприємство «Віктор і К» виробляє продукцію під торговою маркою «Королівський смак», яку знає вся Україна. Підприємство було створено у грудні 1992 рокуу селищі Власівка Світловодського району. На сьогодні ПП «Віктор і К» потужній і відповідальний виробник таких товарних груп як майонез, олія соняшникова, кетчупи, гірчиця, вершкове масло та спреди, оцет, томатні соуси, халва, макаронні вироби, консервований горошок, кукурудза та інші. Відвідування цього підприємства надасть  можливість побачити на влясні очі всі його потужності та як створюється улюблена продукція багатьох українців.

01.Shlyuz 1000x752

 

   Виїхавши з Власівки маршрут минає Кременчуцьку ГЕС у напрямку до міста Світловодськ. Проїхавши по трасі , яка пролягає над турбінами ГЕС робимо зупинкубіля шлюзу. Кременчуцький судноплавний шлюз був зданий  в постійну експлуатаціюв травні 1964 року і працює по нині. За типом споруди шлюз пригребельний , однонитковий, однокамерний, корисні габарити судноплавної камери 260х18м. КС шлюз є третім у Дніпровському каскаді шлюзів. Пропускна потужність шлюза до 500 шлюзовань та 743 судна за 2016 рік. Сьогодні Кременчуцький судноплавний шлюз є стратегічним об’єктом країни та охороняється зброєними службами України.

image 141

   Один із найголовніших об’єктів нашого маршруту є Кременчуцька ГЕС. Саме будівництво ГЕС дало початок місту Світловодськ.

   Кременчуцька ГЕС є третім ступенем Дніпровського каскаду  гідроелектростанцій, була сдана цілком в експлуатацію у 1960 році. ГЕС виконує особливу роль в енергетичному комплексі України, вона є швидкодіючим аварійним резервом потужності енергосистеми. Водосховище Кременчуцької ГЕС є одне з найбільших в Україні та навіть Європи. 

GES.02. 800x601

На станції встановлено 12 вертикальних гідроагрегатів сумарною потужністю 625 МВт. У середньому щорічно станція виробляє 1506 млн. кВт. г електроенергії.

  Наступна зупинка біля села Велика Скельова, де на Цибульнику починає свій шлях водний канал «Дніпро-Інгулець». Цей канал є головною ділянкою системи каналів Дніпро-Інгулець-Інгул, передбаченої схемою комплексного використання і охорони водних ресурсів України.

200713

 

   Канал ввели в експлуатацію у 1988 році згідно наказу Міністерства меліораціі , та водного господарства УРСР. Сьогодні канал «Дніпро-Інгулець» є державною бюджетною організацією та з недавнього часу є стратегічним об’єктом України. Головне його призначення  - забезпечення водою сільгоспугідь Кіровоградської та Дніпропетровської областей, Криворізького гірничорудного промислового комплексу, а також обводнення ріки Інгулець з метою її оздоровлення.

500 1383474369 dpp 0039

 

Відвідування головної насосної станції познайомить вас із можливостями та призначенням гідротехничної споруди, а також ви побачите на власні очі територію навколо станції з ландшафтним дизайном неймовірної краси, якій може позаздрити не один парк!

1468069574 oleg medyanyk 26

   

   І нарешті, ми потрапляємо у село Подорожнє, де нині працює молоде фермерське господарство «Корида-сервіс» та ТОВ «НАК», які виросли на уламках колишнього колгоспу. Завітавши до ТОВ «НАК» ви на власні очі переконаєтесь на який палац перетворилася колишня колгоспна контора та які виробничі корпуси і ферми виросли поряд! Люди тут працюють в кращих умовах, тому з любов’ю виробляють найсмачніші молочні продукти- м’які сичужні сири, болгарську бринзу та навіть вершкове маслоза старовинними домашніми рецептами. Продукція відома під торговою маркою «Світ Сир» , яка стала найулюбленнішею серед жителів Світловодщини та за її межами.