shljahamy kozackoy slavy

 

1. Пам’ятний знак «450 років Власівці» смт. Власівка
2. Кременчуцька ГЕС м. Світловодськ
3. Краєзнавчий музей м. Світловодськ
4. Дерево «Пам’яті Табурища» м. Світловодськ
5. Пам’ятник «Куруківській битві» м. Світловодськ
6. Церква архістратига Михаіла м. Світловодськ
7. Культурно-просвітницький центр  «Дніпро-Світ» м. Світловодськ
8. Розвожальний комплекс «Козацький» с. Велика Андрусівка
9. Гетьманська столиця Чигирин м. Чигирин

  Маршрут  поєднує історичні об’єкти Світловодщини, в яких відгукуються події часів українського козацтва та культурно-промислові об’єкти, які пролягають шляхом маршруту. Закінчується маршрут у сусідній Чигиринщині – славетній гетьманській столиці Чигирин... Рекомендовано для історико-навчальних та пізнавальних турів.

    Коли поглянути на лівобережну частину нинішньої  Кіровоградщини з висоти пташиного польоту, то вона нагадує білокрилу дніпровську чайку, яка одним своїм крилом  торкнулася води Славутича, а іншим – соснового лісу. Це вийшла з глибини століть  вічно молода Власівка – сотенне містечко  Чигиринського полку в часи Богдана Хмельницького, потім сотенне місто Миргородського полку, а наступні часи – містечко, село, нині селище міського типу. Від 1 квітня 1963 року Власівка в складі міста Світловодська, його лівобережна частина, важливий промисловий і культурний центр.

  Vlasivka

 

     У вересні 2006 року селищу Власівка виповнилося 450 років. І саме тому місцеві жителі спорудили пам’ятний знак на честь 450-річчя Власівці.

    Територія, де розсташовано селище Власівка, була обжита людьми ще з давніх-давен. Про це свідчать числені пам’ятки  археології, що виявлені на теренах селища та його околиць. Селище зберігає пам’ять багатьох історічних подій, які розгорталися тут у різні часи, було не раз зруйновано , але знову і знову відроджувалось й збереглося до наших часів.

   Далі ми прямуємо до міста Світловодска, де на нас чекають теж цікаві об’єкти відвідування. Один із найголовніших об’єктів нашого маршруту є Кременчуцька ГЕС. Саме будівництво ГЕС дало початок місту Світловодськ.

Shandory.01

    Наступна зупинка в привабливій зоні міста, де знаходиться краєзнавчий музей м. Світловодська. Сьогодні у фондах музею налічується близько 5 тис. предметів, що відображають історію нашого краю. Музей представляє до показу експонати різних часів – Палеонтологічного периіоду , ІІ Світової війни, будівництва міста та Кременчуцької ГЕС. Зали музею зберігають роботи місцевих майстрів та художників.

Muzej

 

   Нині в центрі міста Світловодськ по вулиці Героїв України, біля 101 аптеки росте дерево. Це дерево має честь називатися «Деревом пам’яті Табурища», про що свідчить й гранітна плита, яку встановили біля дерева.

 

Derevo.Taburyshcha

   На початку ХХ століття на цьому місці стояв будинок Прокофія Степанова, у нього було 6 синів. Він садив дерево на честь народження кожного сина. Саме це дерево було посаджено на честь Василя Прокофійовича Степанова, як розповіла його донька Ніна Васильовна Кускова. В 1937 році Прокофія було розстріляно, а дерево, яке він посадив й досі росте. Будівники міста залишили його, коли будували нову будівлю на цім місці, а решту було зрубано.

   Далі маршрут пролягає у бік Табурища до пам’ятника Куруківській битві. На початку ХVІІ століття в наших краях відбулася битва між козацьким військом та військом польським. Битва почалася біля села Таборище (нині Табурище) і закінчилася біля озера Курук, яке тоді було в районі нинішнього села Чечелево. Озера сьогодні вже нема, але його назва  дала назву битві, яка відбулася у жовтні 1625 року. І козаки і поляки понесли великі збитки у численості військ, атже у битві полягло майже 10000 козаків й не менше  поляків.

Kuruk.bytva.01

  Отже на честь тіх давніх подій у селі Чечелево, на кургані було  споруджено  пам’ятник. Але нещодавно кременчужани поставили там новий  пам’ятник,  а старий було установлено у місті Світловодську по вул. Бойко неподалік від центру занятості, на пам’ять про Куруківську битву.

   Рухаючись по Табурищу відвідаєте ще й храм архістратига Михаїла, який знаходиться у живописному куточку міста Світловодськ, біля Табурищанського озера. Будівля храму була збудована в 1989 році під керівництвом архітектора Трегубова В.А.  Розмальовував храм художник Євген Курбалі. Довгі роки це був єдиний діючий храм у місті Світловодську.

 Cerkva 5

 

   Маршрут включає також культурно-просвітницький центр «Дніпро-Світ», який став новим цікавим місцем для відвідування усіх небайдужих до мистецтва. Зараз на постійній основі  в центрі діють художня галерея, зала декоративно-ужиткового мистецтва, історічно – краєзнавча експозиція (філія Захарівського музею іcторії).

Dniprosvit.01

   Цікаво, що експозиції центру змінюються майже кожного місяця, тому «Дніпро-Світ» центр постійно приваблює все більше й більше відвідувачів.

  У центрі працює інформаційно-туристичний центр Світловодського краю , де ви завжди зможете отримати цінну інформацію  про туристичні об’єкти, цікаві події та ознайомитися з найкращими туристичними маршрутами Світловодщини.

Kozatskyi.stattya

 Далі прямуємо до розважального комплексу «Козацький», який розташувався неподалік села Велика Андрусівка. Тут можна відпочити, смачно поїсти та прогулятись у фортеці, де є привабливі спорудження, капличка з кольоровим скляним верхом. Звідси відкривається шалений краєвид на води Дніпра, на довколишнє село Велика Андрусівка та частину Чигиринщини...

 Завершується маршрут у гетьманській столиці Чигирин - це місто, що фактично було першою столицею України, нині активно перетворюється на один із головних туристичних осередків Черкащини.

 Chygyryn