velych Podniprovja

 

1. Спасо-Преображенський храм с. Талова Балка
2. Звіринець «Лісова Казка» с. Озера
3. Канал «Дніпро-Інгулець» с. Велика Скельова
4. Кремечуцька ГЕС м. Світловодськ
5. Краєзнавчий музей м. Світловодськ
6. Культурно-Просвітницький центр «Дніпро-Світ» м. Світловодськ
7. Яхт-Клуб «Кристал» м. Світловодськ

 Цей маршрут охоплює найцікавіші туристичні об’єкти Світловодщини та знайомить туристів з історією і культурою нашого краю.  Поєднання історичних, культурних, промислових та розважальних об’єктів робить маршрут унікальним і найулюбленішим серед школярів і молоді. Найкращий час здійснення туру з весни до осені.

tal.balka.001

   

 Наш туристичний маршрут починається у селі Талова Балка Світловодсько району. Це село приваблює як туристів, так і паломників, бо тут знаходиться один з найстаріших у Світловодському краї храм, який зветься Спасо-Преображенський . Храм було побудовано в 1806 році на кошти поміщика Федора Артемовича Боровського. У роки радянської влади храм було частково використовано під сховище зерна, що, напевно, й зберегло його як споруду. На сьогоднішній день храм реставрується, дякуючи благодійникам.  Сучасна молодь має можливість повінчатися та охрестити своїх дітей у одному з найстаріших храмів краю...

 

AUoriluvVdo

 

Далі маршрут нас приведе до села Озера, де є звіринець «Лісова казка». Приватний фермер Олесандр Швець прийняв у подарунок маленького лева від Ялтинського звіринця, який і став першим мешканцем майбутнього зоопарку. Сьогодні це приватне підприємство, де утримується понад 50 видів тварин та птахів. Зараз в колекції пара левів, лісова рись, ягуари, леопард, ведмеді, верблюди, рожеві пелікани, кенгуру, пітони, кумедні мавпочки-павіани, лемури, крокодил, павичі, чаплі, страуси, поні, лами, вовки та компанія із кількох бізонів. Тварини доглянуті, їх добре годують за раціоном Ялтинского зоопарку. Тому ті, хто бажає, приїздять поглянути на екзотичних тварин, завжди залишають благодійні внески, які потім використовуються на утримання мешканців звіринцю. Не забудьте завітати до шимпанзе Максимки, цей звір є розвагою не тільки для дітей, а й для дорослих!

 

Dnipro.Ingulets01

 

 Наступна зупинка біля села Велика Скельова, де на Цибульнику починає свій шлях водний канал «Дніпро-Інгулець». Цей канал є головною ділянкою системи каналів Дніпро-Інгулець-Інгул, передбаченої схемою комплексного використання і охорони водних ресурсів України.

 Канал ввели в експлуатацію у 1988 році згідно наказу Міністерства меліораціі та водного господарства УРСР. Сьогодні канал «Дніпро-Інгулець» є державною бюджетною організацією та з недавнього часу є стратегічним об’єктом України. Головне його призначення  - забезпечення водою сільгоспугідь Кіровоградської та Дніпропетровської областей, Криворізького гірничорудного промислового комплексу, а також обводнення ріки Інгулець з метою її оздоровлення.

 Відвідування головної насосної станції познайомить вас із можливостями та призначенням гідротехничної споруди, а також ви побачите на власні очі територію навколо станції з ландшафтним дизайном неймовірної краси, якій може позаздрити не один парк!

 Далі ми прямуємо до міста Світловодска, де на нас чекають теж цікаві об’єкти відвідування. Одним із найголовніших об’єктів нашого маршруту є Кременчуцька ГЕС. Саме будівництво ГЕС дало початок місту Світловодськ.

Ges.01

 Кременчуцька ГЕС є третім ступенем Дніпровського каскаду  гідроелектростанцій, була сдана цілком в експлуатацію у 1960 році. ГЕС виконує особливу роль в енергетичному комплексі України, вона є швидкодіючим аварійним резервом потужності енергосистеми. Водосховище Кременчуцької ГЕС є одне з найбільших в Україні та навіть Європи. На станції встановлено 12 вертикальних гідроагрегатів сумарною потужністю 625 МВт. У середньому щорічно станція виробляє 1506 млн. кВт. г електроенергії.

 Наступна зупинка у привабливій зоні міста, де знаходиться краєзнавчий музей м. Світловодська. У цій будівлі колись проживав Герой Соціалістичної Праці, першобудівник міста М.Д. Карпов.

 

Muzej

 

 Сьогодні у фондах музею налічується близько 5 тис. предметів, що відображають історію нашого краю. Музей представляє до показу експонати різних часів – Палеонтологічного періоду, ІІ Світової війни, будівництва міста та Кременчуцької ГЕС. Зали музею зберігають роботи місцевих майстрів та художників. Музей є місцем спілкування майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, місцем проведення їх виставок.

 У серпні 2016 року в м.Світловодську було відкрито культурно-просвітницький центр «Дніпро-Світ», який став новим цікавим місцем для відвідування всіх небайдужих до мистецтва. Зараз на постійній основі  у центрі діють художня галерея, зала декоративно-ужиткового мистецтва, історічно – краєзнавча експозиція (філія Захарівського музею історії).

Dniprosvit.01

 

 Цікаво, що експозиції центру змінюються майже кожного місяця, тому центр «Дніпро-Світ»  постійно приваблює все більше й більше відвідувачів.

 У центрі працює інформаційно-туристичний центр Світловодського краю, де ви завжди зможете отримати цінну інформацію  про туристичні об’єкти, цікаві події та ознайомитися з найкращими туристичними маршрутами Світловодщини.

 

Yakht.klub01

 

 Завершується наша екскурсія в Світловодському крейсерському яхт-клубі «Кристал».  Це місце приваблює не тільки туристів, але й професійних спортсменів. На базі яхт-клубу, починаючи з 1981 року, проводяться крейсерські змагання «Відкритий кубок Кременчуцького водосховища», регулярно проводяться чемпіонати району, області, Всеукраїнські крейсерські дорослі  та дитячі змагання. У яхт-клубі є місце для відпочинку з родиною та друзями, пляжі, прокат водного транспорту, кафе, де можна перекусити та випити прохолодні напої.

 Яхт-клуб «Кристал» - це чудове місце для проведення спортивних змагань , відпочинку та організації дозвілля на воді.