Культурно-просвітницький центр «Дніпро-Світ»

м. Світловодськ, вул.Миру 45А

   У серпні 2016 року в м.Світловодську було відкрито культурно-просвітницький центр «Дніпро-Світ», який став новим цікавим місцем для відвідування усіх небайдужих до мистецтва. Зараз на постійній основі  у центрі діють художня галерея, зала декоративно-ужиткового мистецтва, історічно – краєзнавча експозиція (філія Захарівського музею історії).

    Цікаво, що експозиції центру змінюються майже кожного місяця, тому «Дніпро-Світ» центр постійно приваблює все більше й більше відвідувачів.

   У центрі працює інформаційно-туристичний центр Світловодського краю , де ви завжди зможете отримати цінну інформацію  про туристичні об’єкти, цікаві події та ознайомитися з найкращими туристичними маршрутами Світловодщини.

Dniprosvit.01

 

   Перша тематична експозиція (серпень-вересень) філії комунального закладу “Захарівський музей історії” в м. Світловодську культурно-просвітницького центру “Дніпро Світ” була покликана показати все культурне багатство нашого краю Світловодщини:

так у “Художній галереї” було предствлено 39 малярських робіт 12 художників як із міста Світловодська, так і з району; в залі декоративно-ужиткового мистецтва бели представлені роботи 30 майстрів декоративно-ужиткового мистецтва в галузі вишивальництва та бісеро-, лозоплетіння; в історико-краєзнавчій залі була представлена експозиція “Побут мешканців Світловодщини кінця ХІХ – початку ХХ століття”.

 

  «Жовтнева експозиція»

 Друга тематична експозиція (жовтнева) мала такий вигляд: у “Художній галереї” було предствлено 114 малюнків (головним чином, із нагоди Дня працівника освіти) дітей  як із міста Світловодська, так і з району; в залі декоративно-ужиткового мистецтва бели представлені роботи 30 майстрів декоративно-ужиткового мистецтва в галузі вишивальництва (хрестиком, стрічками та гладдю), бісероплетіння, квілінгу, ікебано, виготовлення ляльок-мотанок; в історико-краєзнавчій залі до Дня захисника України – військовий одяг і елементи зброї з теми “Козацькому роду нема переводу”.

 

 

"Листопадова експозиція"

 Третя тематична експозиція (листопадова) мала такий вигляд: у “Художній галереї” було предствлено до Дня працівників культури музичні інструменти (духові, смичкові, ударні, струнні, клавішні) та різнотематичний естрадний одяг (як національний (український та російський), так і власне сценічний) працівників культури Світловодського району; в залі декоративно-ужиткового мистецтва були представлені роботи, які виражають хобі працівників культури в галузі вишивальництва (хрестиком, стрічками та гладдю), бісероплетіння, квілінгу, ікебано, виготовлення ляльок-мотанок та фотоальбоми, які висвітлюють діяльність культури району від часів Новогеоргіївська, і нагороди працівників культури; в історико-краєзнавчій залі – “радіотехніка радянського виробництва”. До Дня працівників сільського господарства були експоновані предмети народного побуту кінця ХІХ – початку ХХ століття.

 

 

«Новорічно-Різдвяна експозиція»

 Четверта тематична експозиція (груднево-січнева) “Новорічно-Різдвяна” мала такий вигляд: у “Художній галереї” була предствлена новорічна ялинка з різними атрибутами (здебільшого минулого століття) та різнонаціональними, зокрема польськими елементами; в залі декоративно-ужиткового мистецтва були представлені: ляльки для лялькового театру до українських народних обрядів, іграшки ХХ століття та новорічні листівки ХХ століття; в історико-краєзнавчій залі – “Годинники ХІХ - ХХ століття”.


 

Андріївські вечорниці в ХХІ столітті — це реально!  

                                                                                                   14.12.2016

Андріївські вечорниці в ХХІ столітті — це не просто реально, це ще й цікаво й захоплююче! А якщо це дійство відбувається в культурно-просвітницькому центрі “Дніпро Світ” на фоні автентичного українського одягу та народних інструментів, то ефект набагато більший!

Отже, до відродження цієї давньої й дещо містичної традиції долучилось близько 30 мешканців Світловодщини. Учасники вечорниць мали можливість перевірити на собі й відчути всю чарівність андріївських ворожінь. Ними було використано майже весь арсенал: дівчата спочатку дізнались у першого-ліпшого перехожого ім'я свого судженого, потім за допомогою чобота й каші визначили з якого боку (чи навіть краю світу) на нього (судженого) чекати. Потім, вже в приміщенні, спочатку переглянувши повчальне змагання двох молодиць за Василя, дівчата за допомогою чарівної скринькі знайшли в ній предмети, пов'язані з професією майбутньою чоловіка (від ножиць хірурга чи перукаря до державного прапора — символа депутатства), ці відкриття було підтверджено гаданнями по тіні (були впізнані й священики, й піаністи), а за допомогою вареників і пиріжків із захованих у них записок учасники дізнались про своє найближче майбутнє. Хлопці ж, які дуже хочуть одружитись, мали відкусити калиту — і їм це вдалося!

Сергій Гайдук,

провідний методист Захарівського музею історії


 

Франківські читання на Світловодщині

                                                                                              12.11.16

Дев’ятого листопада, в День української писемності та мови, в культурно-просвітницькому центрі Світловодщини "Дніпро Світ" відбувся просвітницький міськрайонний захід від СМО ВУТ "Просвіта" імені Тараса Шевченка — конкурс декламаторів поезій Івана Франка, присвячений 160-річчю від дня його народження.
З-поміж 11 учасників перемогли такі: Сльота Альона, учениця школи №5 — І місце, Сазонова Єлизавета, учениця школи №2 — ІІ місце, Тартікян Каріна — учениця Павлівської школи — ІІІ місце, приз глядацьких симпатій отримала Цвик Каріна, учениця школи №5. Учні, які цього разу не стали переможцями, пообіцяли повернутись за перемогою на Шевченківських читаннях, особливо наполегливим пообіцяв бути учень школи №2 — Ковтун Олексій. Подарунки переможці отримали від організаторів, а солодощі — від мережі магазинів "Маркетопт".

 frankivski chitannja01

Сергій Гайдук

 


 

Про культурну «окупацію» кропивничанами

«Дніпро Світу»

                                         28.10.2016

Вчителі з Кропивницького, розуміючи позитивний вплив культури на розвиток дитини, щойно почались осінні канікули привезли їх до міста Світловодська в культурно-просвітницький центр "Дніпро Світ". 

Захід організували, аби діти могли доторкнутись до прекрасного, зокрема приєднались до художніх побажань своїх ровесників із Світловодського району вчителям із нагоди їх професійного свята. А також змогли дізнатись про європейські сліди на території краю – місто Крилів із Магдебурзьким правом, отриманим ним ще 400 років тому. 

Діти-кропивничани помилувались роботами світловодських рукодільниць і дізнались про геройський шлях мешканців Світловодщини в часи Другої світової війни та АТО. Сповнившись позитивних вражень, учні знову повернулися з міста, що над Дніпром до міста, що над Інгулом! 

 

Сергій Гайдук, провідний методист Захарівського музею  


 


Вересневий екскурсієпад у «Дніпро Світ» 

04.09.2016

1 вересня – це не тільки перший день осені, не тільки перший дзвінок у школах, а й початок активного пошуку нових вражень мешканцями Світловодська. 

Залишивши позаду суєту канікул, діти вирушили до світу знань і не оминули при цьому нагоди учнів старших класів 10-ї школи доторкнутись до прекрасного рукотворного мистецтва, представленого в культурно-просвітнього центру Світловодщини "Дніпро Світ": картини 12 художників Світловодщини в художній галереї, роботи майстрів з міста та сіл району декоративно-ужиткового мистецтва (вишивання та лозо- і бісероплетіння) у відповідній залі, вироби ремесел для народного вжитку 100-річної давності (ткацтво, гончарство та деревообробка), що представлені в краєзнавчо-історичній експозиції Захарівського музею історію. 

Дітям дуже сподобались натюрморти й упізнавані пейзажі, багато з них виявили бажання показати й свої роботи, були вражені багатством українських орнаментів і довершеністю й простотою народного побуту. Варто звернути увагу на той факт, що всі експозиції на початку жовтня будуть повністю оновлені. 

 

Сергій Гайдук, провідний методист Захарівського музею історії


 

Культурне світло від «Дніпро Світу» 

   25.08.2016

Приємною та для багатьох несподіваною подією у культурному житті Світловодщини стало відкриття культурно-просвітницького центру "Дніпро Світ". Погодьтеся, що останнім часом у суспільстві основними темами для обговорення є політичні та економічні негаразди, і за ними культура відходить на далекий другий план. Але саме культура і мистецтво живлять нашу душу, яка потім дає величезну віддачу у будь-якій сфері нашого матеріального життя. 

Тож 22 серпня з короваєм, піснями, перерізанням стрічки відбулося відкриття "Дніпро Світу". Ідея його створення належить начальнику відділу культури і туризму районої державної адміністрації Миколі Середенку за підтримки голови райдержадміністрації Сергія Твердовського. Також у створенні центру, кожен зі своїм неоціненним внеском, взяли участь Костянтин Каспров, Сергій Черкавський, Олександр Плахотній, Богдан Дроздов, Анна Нестеренко, Тетяна Адактуєва, Захарівський музей історії села, районний будинок культури, районна бібліотека, централізована бухгалтерія районного управління культури і туризму, Катерина Піскова та Віктор Гарбуз. Усі вони отримали пам’ятні подяки та слова вдячності. 

На постійній основі у центрі діють художня галерея, зала декоративно-ужиткового мистецтва, історично-краєзнавча експозиція (філія музею історії села Захарівки). На базі центру працює інформаційно-туристичний центр Світловодщини. 

Зараз увазі глядачів галерея представляє картини художників м.Світловодська і Світловодського району: Миколи Стеценка, Наталії Чепурної, Юрія Цуканова, Анатолія Сіромахи, Володимира Середенка, Андрія Бикова, Василя Андрущенка, Олени Коваленко, Анатолія Татарова. Зала декоративно-ужиткового мистецтва налічує чимало різноманітних робіт майстринь Світловодщини, це і вишивки хрестиком та гладдю, і ляльки-мотанки, і плетені вироби, і декоративні прикраси. Найбільші колекції належать Ларисі Турській, Віталію Оніщенку, Людмилі Черненковій. Майстерниці можуть виготовити роботи на замовлення та провести майстер-класи. Цікавою є музейна експозиція, яка відтворює інтер’єр старовинної української хати. 

Хоча офіційне відкриття центру відбулося 22 серпня, про непосидючу та активну вдачу його господарів свідчило те, що 19 серпня, коли в Україні святкують Яблучний Спас та відзначають День пасічника, у культурно-просвітницькому центрі вже розпочалася ця сама просвітницька робота. Сергій Гайдук, провідний методист народного музею історії села Захарівка, змушував присутніх напружувати мізки питаннями пізнавальної вікторини про надзвичайну комаху бджолу, розповів про основні знаряддя на пасіці і наочно показав вулик, рамку, медогонку, сітку, липівку, які можна було уважно роздивитися і сфотографуватися на пам’ять. До спілкування долучився депутат районної ради Володимир Мотуз, як виявилося, пасічник з солідним стажем, який ділився власними знаннями про роботу з бджолами та окремими фактами з власного та світового досвіду бджільництва. Потім усіх частували свяченими яблуками та медом, і кожен учасник зустрічі отримав іконку покровителів пасіки Зосими і Савватія. Усе було просто та цікаво. 

Усьому потрібно вчитися. Мистецтво — не виняток, — казав Бертольд Брехт. Тож використовуйте такий спеціально створений ресурс на повну і щодня пізнавайте нове. 

Адреса закладу: м.Світловодськ, вул. Миру, 45а. Години роботи: з 9:00 до 17:00.

Деталі за телефоном: (067) 945 52 08.

Тетяна Юганова, 

"Вісник Кіровоградщини"

Фото: Богдан Дроздов 

svetlovodsk.com.ua/9533-dnipro-svit.html