Пам’ятник «Обеліск Слави»

       

        Найкраще місце в Світловодську серед пам’ятників займає «Обеліск слави». Він росташований на одному з найвищих  холмів міста, звідки відкривається, захоплюючий дух, вид на Кременчуцьке водосховище. Цей пам’ятник був споруджений на честь 20-річчя перемоги Радянського Союзу над фашистською Німеччиною в 1965 році. Створили його архітектори Самохвалов, Маяк, Мощенський.

        Ходять байки , що в пам’ятнику вмуроване послання колишніх піонерів майбутньому поколінню, яке повинні відкрити та оприлюднити в 2017 році на честь  100 річчя Жовтневої революції...

Obelisk 1

 

 


 

 

Пам’ятник Куруківській битві

      На початку ХVІІ століття в наших краях відбулася битва між козацьким військом та військом польським. Битва почалася біля урочища Таборище (нині Табурище - Хмельницький мікрорайон Світловодська) і закінчилася біля озера Курукового, яке тоді було в районі нинішнього села Чечелеве. Озера сьогодні вже немає, його назва лягла в основу найменування битви, яка відбулася в жовтні 1625 року. І козаки, і поляки зазнали великих втрат серед своїх військ, адже в битві полягло майже 10000 козаків й не менше  поляків. 

      Отже на честь тих давніх подій у селі Чечелеве, на кургані було  споруджено  пам’ятник. Але нещодавно кременчужани поставили там новий  пам’ятник,  а попередній було встановлено в місті Світловодську по вул. Бойка неподалік від центру занятості, на згадку про Куруківську битву.

 

Kuruk.bytva.01

 


 

Пам’ятник воїнам - інтернаціоналістам

 

          В місті Світловодську по вулиці Бойка стоїть пам’ятний знак, який було встановлено в пам’ять про воїнів загиблих у локальних війнах на території інших країн. А у травні 2014 року поруч кам’яного знака встановили бойову машину БТР-80. Ця машина використовувалася беспосередньо в бойових діях під час війни в Афганістані. Її привезли  до Світловодська  ще в 1989 році воїни-афганці із міста Термез.  В 1990 році  привезена бойова  машина  була  учасницею  параду до Дня Перемоги, а тепер є символом  увіковічення пам’яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів. 

Btr.01

 


 

 

Пам’ятка 450 років Власівці

 

         Коли поглянути на лівобережну частину нинішньої  Кіровоградщини з висоти пташиного польоту, то вона нагадує білокрилу дніпровську чайку, яка одним своїм крилом  торкнулася води Славутича, а іншим – соснового лісу. Це вийшла з глибини століть  вічно молода Власівка – сотенне містечко  Чигиринського полку у часи Богдана Хмельницького, потім сотенне місто Миргородського полку, а наступні часи – містечко, село, нині селище міського типу. Від 1 квітня 1963 року Власівка у складі міста Світловодська, його лівобережна частина, важливий промисловий і культурний центр.

         У вересні 2006 року селищу Власівка виповнилося 450 років. І саме тому місцеві жителі спорудили пам’ятний знак на честь 450-річчя Власівці.

 Територія, де розсташовано селище Власівка, була обжита людьми ще з давніх-давен. Про це свідчать числені пам’ятки  археології , що виявлені на теренах селища та його околиць. Селище зберігає пам’ять багатьох історічних подій , які розгорталися тут у різні часи, було не раз зруйновано , але знову і знову відроджувалось й збереглося до наших часів.

 

Vlasivka

 


 

 

 


 

 

 

Пам’ятник «Вічний вогонь»

     В 1975 році в ознаменування 30-річчя перемоги у ІІ Світовій війні на Приморському бульвару, неподалік від колишнього річпорта міста Світловодська, було урочисто відкрито пам’ятник загиблим при форсуванні Дніпра. Сюди ж було перенесено з села Бугруватка і урочисто перезахоронено останки невідомого солдата.

    Пам’ятник прикрашає наше місто уже багато років, молодята полубляють тут фотографуватись, а на кожну річницю перемоги у ІІ Світовій війні містяни покладають квіти та вшановують пам’ять загиблим. 

 

vichny vogon

 

 

 


 

Пам’ятник «Літак»

    Вулицю Приморську нашого міста прикрашає ще один цікавий пам’ятник- це «Літак МІГ-19». Цей пам’ятник було встановлено на честь воїнів5 гвардійської повітряно-десантної дивізії, які брали участь у визволенні нашого краю від фашистів в 1943 році.

litak

 

 

 

 

 


 

Меморіал Єдності

      В 2017 році планується встановити Меморіал Єдності - пам’ятник на території села Нагірного, Подорожненська сільська рада, де розташовані  кладовища затопленного міста Новогеоргіївська - юдейське (єврейське),  католицьке (польське) та православні (українське і російське). Пам’ятник матиме в собі символи чотирьох народів, які мешкали у Новогеоргієвську і були поховані на згаданих вище кладовищах. 

 


Братська могила воїнів, які загинули в ІІ світовій війні

      У 1956 році із зони затоплення Кременчуцьким водосховищем було перенесено в місто на міський цвинтар по вул. Грушевського (колишня Калініна) пам’ятник з братської могили загиблих воїнів при звільненні Новогеоргієвська в грудні 1943 року. Братська могила сховує останки 172 воїна та 3 чоловіків, які загинули під час боїв. 

bratska mogyla 

 


 

 

Пам’ятник Т.Г. Шевченку

      В самому центрі міста Світловодська знаходиться Парк культури та відпочинку імені Т.Г. Шевченка. В центрі парку в 1961 році було встановлено пам’ятник великому Кобзарю. Створили його скульптори  А.Мацієвський та архітектор А. Губенко. Пам’ятник займає почесне місце у Світловодську , влітку біля нього буяють квіти. Світловодці часто приходять вклонитися видатному синові українського народу. 

 Shevchenko

 


 

Пам’ятник жертвам голодомору Новогергіївщини

На старому міському кладовищу, по вулиці Грушевського (колишня Калініна), встановлено пам’ятник «Жителям Новогеоргіївщини – жертвам голодомору 1932-1933 років в Україні». Пам’ятник було встановлено до 75 річниці в 2008 році.

zhertvam golodomoru 

 


 

Пам’ятник односельцям загиблим в ІІ світовій війні

      В Заводському мікрорайоні міста Світловодська, по вулиці Робітнича, 1 знаходиться пам’ятний знак воїнам-землякам від вдячних  односельчан, який було встановлено в 1969 році. Пям’ятник  встановили односельцям уродженцям с. Ревівка, яка до 1967 року була окремим населеним пунктом.

 Pamjatny znak voinam 1

 


 

Пам’ятник підпільникам

        В роки ІІ Світової війни на території УРСР активно діяли партизанські рухи , і наш край не був винятком. Тому в Хмельницькому районі міста по вулиці Дружби встановлено пам’ятник загиблим воїнам-підпільникам села Табурища, які поклали своє життя виборюючи Перемогу. Пам’ятка встановлена на честь членів підпільно-диверсійної групи – Федора Ткаченка, Петра Недавнього,  Григорія Третяка та Василя Чорномора, які були розстріляні фашистами в лютому 1942 року.

 pamjatnik pidpilnykam 1

 


Братська могила воїнів , які визволяли село Табурище в часи ІІ світової війни

 В Хмельницькому мікрорайоні міста встановлено пам’ятник на могилі радянських воїнів, які загинули при визволенні  села Таборище та села Власівка. В 1956 році сюди  було перенесено із зони затоплення Кременчуцьким водосховищем могилу борців за Радянську владу, загиблих від рук бандитів в 1918-1920 роках.