Блакитне озеро

(Павлівська сільська рада)

Любителі літнього активного відпочинку вже давно обрали своїм улюбленцем Голубе озеро, яке у 50-і роки ХХ століття було вугільним кар’єром, а зараз приваблює своєю дійсно блакитною водою, яку в свою чергу робить такою блакитна глина на березі. Біля озера є розважальні водні атракціони, аренда мангалів та зони для відпочинку.

Потрапити до озера можна трохи звернувши вбік з дороги Світловодськ – Павлівка.

goluboe ozero 1   goluboe ozero 2   goluboe ozero 3

 


 

Урочище Московська гора

(Подорожненська сільська рада)

 Урочище Московська гора омите Кременчуцьким водосховищем, та має мальовничі місця відпочинку біля води , де також разташувалися декілька баз відпочинку. Потрапити сюди дуже легко, треба доїхать до села Нагірне та проїхати його до кінця. Там де дорога перетинає так званий перешейок і починається урочище.

 

 

Цілюще джерело

с. Павлівка

 В селі Павлівка є «святе місце» , як його прозвали місцеві жителі- це місце , де тече джерельна вода. Ця вода напувала козаків та чумаків, і нині наповує всіх бажаючих.

 У наші часи місцеві жителі облаштували каменем зручне місце підходу до води. І з 2012 року у селі Павлівка з’явилася своя незвичайна пам’ятка та окраса. З кам’яної стіни б’ють сім струменів , кожен з яких має свою назву : Здоров’я, Щастя, Кохання, Краса, Успіх, Розум та Надія. Вода в джерелі смачна ,не дає накипу та осаду. І навіть був проведений хімічних аналіз води, який підтвердив відсутність шкідливих речовин. Місцеві вихваляють цілющі властивості джерельної води, яка позитивно впливає на організм та лікує від багатьох хвороб.

 Тож і ви не забудьте напитися джерельної води та взяти трохи з собою...

tselusche dgerelo 1

 

                                           

 

 

Дніпровські плавні

(Крилівське лісництво)

 Дніпровські Плавні розташувалися на південь від Кременчуцької ГЕС. Тут можна відпочити, порибалити на безлічі ставків, озерець та проток. Це улюблене місце відпочинку місцевої молоді.

       

 

        

 

 

Цибульниківська затока

(Микільська сільська рада)

Цибульниківська затока  утворилася після створення Кременчуцького водосховища. Раніше тут протікала річка Цибульник, яка впадала до Дніпра. Берега затоки приваблюють відпочиваючих своєю природньою красою та затишшям, а рибалки полюбляють рибалити тут, бо в затоці є багато риби. На березі Цибульниківської затоки є туристична база відпочинку «Волна», улюблене місце Світловодчан та гостей міста, бо тут можна відпочивати як влітку, так і взимку. 

 

 

 

Степовий горб

(Григорівська сільська рада)

 Степовий Горб – ботанічна памятка природи місцевого значення. Знаходиться між селами Микільське і Грирорівка, ближче до села Григорівка. Потрапити туди можна звернувши ліворуч перед віздом в село проіхати пару кілометрів за свиноферму і звідти вже можна побачити Степовий горб. За бажанням можна пройтись пішки степом до самого горба. 

 

 

 

 

Цюпина балка

(Великоандрусівська сільська рада)

 Цюпина балка - ботанічний заказник  загальнодержавного значення "Цюпина балка" розташований на землях Великоандрусівської сільської ради в 2 км західніше с. Іллічівка. Має велику наукову та природоохоронну цінність як місце зростання астрагалу шерстисто квіткового – виду, занесеного до Червоної книги України, та багатьох інших рідкісних та лікарських видів рослин – наперстянки велико квіткової, бородача звичайного, Калерії гребінчастої, юринеї верболистної, вовчка пурпурового, шипшини найболючішої, залізняків бульболистого та колючого, шавлії пониклої, суничника наземного, рідкісних видів глоду, жостеру та інших. З рідкісних тварин зустрічається борсук та сліпак подільський.

 

 Velika Andrus 1000x750

 

 

Тюльпанова і Барвінкова гори

(Подорожненська сільська рада)

 Заповідне урочище місцевого значення "Барвінкова і Тюльпанова гори" розташоване в 1 км на захід від с.Подорожнє і являє собою частину лісового масиву "Велике Бабичеве" (байрачний ліс). Це місце зростання рослин із Червоної книги – тюльпану дібровного та барвінку малого, а також аконіту шерстистовусого – рідкісного високо декоративного виду, що охороняється на Кіровоградщині.

 

  

 

Острови акваторії Кременчуцького водосховища в межах Світловодського району

(Подорожненська і Великоандрусівська сільські ради)

 Виїхавши із села Подорожнє маршрут пролягає через Придніпровські кургани – комплексна пам’ятка природи місцевого значення, та робе зупинку у селі Нагірне. Тут відкривається панорамний вид на острови акваторіі Кременчуцького водосховища в межах Світловодського району, а саме – Кінські острови, острів Лисячий  та острів Пташиний базар.

 Ландшафтний заказник місцевого значення "Кінські острови" розташований на акваторії  Кременчуцького водосховища на відстані 4-7 км від південного узбережжя. Має значну наукову та природоохоронну цінність як місце зростання рідкісних для області псамофіт них рослинних угруповань. Місце гніздування та перебування рідкісних видів птахів – кулика-сороки, орлана-білохвоста, чорноголового реготуна (Червона книга України) та інших.

 Ландшафтний заказник місцевого значення "Острів Лисячий" розташований на акваторії  Кременчуцького водосховища на відстані 7 км від узбережжя. На острові збереглась рослинність так званих “піщаних степів” із своєрідним флористичним ядром. Місце зростання рідкісних рослин та їх угруповань – ковили дніпровської (Червона книга України), козельців українських (Європейський червоний список). Місце гніздування орлана-білохвоста (Червона книга України). З рідкісних комах зустрічається джміль глинистий (Червона книга України). Із ссавців поширені лисиця та єнотовидний собака, щільність яких дуже висока.

 Зоологічна пам’ятка природи місцевого значення "Пташиний базар" відноситься до системи островів-останців Кременчуцького водосховища і являє собою 2 невеликих острівці в 4 км від берегової смуги. Мають велику наукову та природоохоронну цінність як місця гніздування колоніальних видів навколо птахів – чорноголового реготуна (40-50 пар, Червона книга України), жовтоногого мартина (100-130 пар), великого баклана (30-40 пар, регіонально рідкісний вид).