Кременчуцька ГЕС

м. Світловодськ

 Один із найголовніших об’єктів Світловодщини є Кременчуцька ГЕС. Саме будівництво ГЕС дало початок місту Світловодськ.

 Кременчуцька ГЕС є третім ступенем Дніпровського каскаду  гідроелектростанцій, була сдана цілком в експлуатацію у 1960 році. ГЕС виконує особливу роль в енергетичному комплексі України, вона є швидкодіючим аварійним резервом потужності енергосистеми. Водосховище Кременчуцької ГЕС є одне з найбільших в Україні та навіть Європи. На станції встановлено 12 вертикальних гідроагрегатів сумарною потужністю 625 МВт. У середньому щорічно станція виробляє 1506 млн. кВт. г електроенергії.

05

 

 

Канал Дніпро-Інгулець

Головна насосна станція с. Велика Скельова

 У селі Велика Скельова, на річці Цибульник починає свій шлях водний канал «Дніпро-Інгулець». Цей канал є головною ділянкою системи каналів Дніпро-Інгулець-Інгул, передбаченої схемою комплексного використання і охорони водних ресурсів України.

 Канал ввели в експлуатацію у 1988 році згідно наказу Міністерства меліораціі , та водного господарства УРСР. Сьогодні канал «Дніпро-Інгулець» є державною бюджетною організацією та з недавнього часу є стратегічним об’єктом України. Головне його призначення  - забезпечення водою сільгоспугідь Кіровоградської та Дніпропетровської областей, Криворізького гірничорудного промислового комплексу, а також обводнення ріки Інгулець з метою її оздоровлення.

 Відвідування головної насосної станції познайомить вас із можливостями та призначенням гідротехничної споруди, а також ви побачите на власні очі територію навколо станції з ландшафтним дизайном неймовірної краси, якій може позаздрити не один парк!

 

 

 

Шлюз Кременчуцької ГЕС

 Кременчуцький судноплавний шлюз був зданий  в постійну експлуатацію в травні 1964 року і працює по нині. За типом споруди шлюз пригребельний , однонитковий, однокамерний, корисні габарити судноплавної камери 260х18м. КС шлюз є третім у Дніпровському каскаді шлюзів. Пропускна потужність шлюза до 500 шлюзувань та 743 судна за 2016 рік. Сьогодні Кременчуцький судноплавний шлюз є стратегічним об’єктом країни та охороняється зброєними службами України.

   

  

 

 

 

Приватне підприємство «Віктор і К»

 Приватне підприємство «Віктор і К» виробляє продукцію під торговою маркою «Королівський смак», яку знає вся Україна. Підприємство було створено у грудні 1992 рокуу селищі Власівка Світловодського району. На сьогодні ПП «Віктор і К» потужній і відповідальний виробник таких товарних груп як майонез, олія соняшникова, кетчупи, гірчиця, вершкове масло та спреди, оцет, томатні соуси, халва, макаронні вироби, консервований горошок, кукурудза та інші. Відвідування цього підприємства надасть  можливість побачити на влясні очі всі його потужності та як створюється улюблена продукція багатьох українців. 

 06

 

 

 

ТОВ «НАК»

 У селі Подорожнє, нині працює молоде фермерське господарство «Корида-сервіс» та ТОВ «НАК», які виросли на уламках колишнього колгоспу. Завітавши до ТОВ «НАК» ви на власні очі переконаєтесь на який палац перетворилася колишня колгоспна контора та які виробничі корпуси і ферми виросли поряд! Люди тут працюють в кращих умовах, тому з любов’ю виробляють найсмачніші молочні продукти - м’які сичужні сири, болгарську бринзу та навіть вершкове масло за старовинними домашніми рецептами. Продукція відома під торговою маркою «Світ Сир» , яка стала найулюбленнішею серед жителів Світловодщини та за її межами.