Dpr12yvAQq8

 

У понеділок, 21 серпня відбулося урочисте відкриття першої в області комунальної зеленої садиби "Зимівник Павлюка", що у селі Павлівка Світловодського району. 


Лунали українські пісні у виконанні народного аматорського вокального ансамблю "Дніпряночка" (керівник Надія Татарнікова). Сергій Гайдук, провідний методист Захарівського музею історії відповідав на запитання учасників заходу: хто ж такий Павлюк? Як виявилось це прізвисько козака та гетьмана війська Запорізького Низового, а справжнє його ім’я — Павло Бут. Саме ця історична постать заслуговує на те, щоб на її честь назвали зелену садибу, вирішили у відділі культури і туризму Світловодської райдержадміністрації і розпочали роботу щодо його створення. 

Звертаючись до присутніх, начальник відділу Микола Середенко сказав, що цей туристичний об’єкт створено колективно, за підтримки голови РДА Сергія Твердовського, у рамках проекту "Світловодщина — край нашої мрії". Серед тих, хто долучився до створення "Зимівника Павлюка" Микола Середенко вдзначив працівників районної бібліотеки, районної державної адміністрації, краєзнавчого музею та громаду Павлівки. 

Заступник голови Світловодської РДА Володимир Похілов висловив думку, що створення подібних осередків культури буде сприяти просуванню українських національних цінностей на увесь світ. 

Тетяна Швець, провідний бібліотекар районної бібліотеки провела екскурсію по "Зимівнику Павлюка". У хаті все як у 19-му столітті: піч, мисник для зберігання посуду, покуть, стіл зі скатертиною, дерев’яна скриня, ліжко та лави вздовж стін, дитяча колиска. На стінах висять вишиті рушники, малюнки, вишиті картини, вишиті сорочки минулих часів, котрі передавались з покоління в покоління. Бібліотекар показала сорочку, яка належала її бабусі — Василині Родіонівні Подвиг, потім перейшла у спадок її матері — Дарії Марківні Пугач, потім їй самій, а тепер її побачать усі відвідувачі садиби. 

Від щирої душі віддала сюди ужиткові старовинні речі і колишня бібліотекарка Тетяна Дмитрівна Панченко: "Нехай люди дивляться на мої скрині та домоткані ряднини. Мені приємно, що вони знайшли своє місце саме в зимівнику, адже настане час, коли такі речі можна буде побачити лише в музеях…" 

Завершилось відкриття "Зимівника Павлюка" застіллям зі смачними освяченими стравами. Адреса садиби: с.Павлівка Світловодського району, вул.Набережна, 2. 

Телефони для довідок: (05236) 2-97-41 — відділ культури і туризму Світловодської райдержадміністрації, 
(05236) 2-37-97 — районна бібліотека. 

Альона Зозуля

"Вісник Кіровоградщини" 
Фото: Богдан Дроздов 
Джерело: http://svetlovodsk.com.ua/11100-zp.html

 

 

 

Кемпінг-парк "Kryliv City" у с.Нагірному відкрито!

05

29 квітня 2017 року в селі Нагірне, Світловодського району відбулося відкриття першого в регіоні кемпінг парку "Крилів сіті"

 Відвідувачам пропонується відвочинок у невимовно мальовнчому місці, на березі Кременчуцького водосховища, "перешейку", який з`єднує "Велику землю" з півостровом "Гора Московська (Страж гора), довжина півоствова три кілометри, ширина півтора, терипорія є природнім заповідником де мішані ліси перетинаються глибокими ярами, широкі лани вкриті залишками чорноліських городищ та скіфськими курганами, обрамляють гору окопи та фортифікації часів другої світової війни, в далені водної стихії проглядаються острови "Пташиний базар" (заказник, місце гніздилища рідкісних птиць) та "Обеліск" (одна з головних висоток, яку брали при "битві за Дніпро"), з води, місцями, виринають залишки древнього міста Крилів, яке згадується ще у Київському літописі 13 ст., на початку 17 го , поряд з найбільшими містами країни, вже мало Магдебурське право (право на самоврядування), у вязниці Крилова, перед втечею на Запоріжжя перебував Богдан Хмельницький, неподалік у 1625 році починалася Куруківська битва... Вціліла після затоплення частина міста раніше звалася "Лагерне" через розміщення тут військових Керасирського та Пандурського полків, в одному з яких, зокрема, служив поет О. Фет.


Організовано парковку, туалети, вмивальники, по периметру розміщенно цивільні сміттєві баки,волейбольну та футбольну площадки, дитячий майданчик, місце для розміщення наметового містечка, пляжну зону, територію для караванерів та автокемперів, заклад громадського харчування (презентує фішки гастрономічного туризму: юшку, рибу гарячого копчення, шашлик, салати - усе то готується на відритому вогнищі з місцевих інгрідієнтів за місцевими рецептами)....

Тож, "Пізнай Світловодщину - відкрий Себе!!!


 

 

Зелена садиба «Соломія»

с. Яремівка

АфишаЄ у нашому краю старе село Яремівка. Воно має давню історію, як і всі навколишні села. Але сьогодні це село приваблює багатьох не лише своєю історією і краєм. Бо нещодавно, влітку 2016 року, в Яремівці відкрилась зелена садиба «Соломія». Як зясувалося, Соломія, це не жіноче ім’я, а абревіатура слів: Садиба, Оповита Лісом, Оздоблена Мальвами, Іскорка Яремівки. Воно так і є: садиба скоріше нагадує музей народної творчості , бо кімнати хатинки уквітчані старовинними рушниками, вишитими картинами сільских майстринь та ще є багато ужиткових предметів старовини.

Люди, які приїздять до зеленої садиби, можуть тут повністю відпочити від гамірного міста, насолодись тишею та природою. Поруч ліс, озеро, річка Цибульник, де можна порибалити, зібрати трави, гриби. У садибі є можливість заночувати, скоштувати смачні домашні страви, приготовлені у печі, а також проїхатися на бричці селом або покататися на конях. Цікаво, що відпочивати тут можна не лише влітку, а й в зимку, бо є місце де можна покататися на лижах та санчатах.

Господиня садиби, пані Ліна Кошулько, з радісттю вас навчить збирати трави і гриби, проведе майстер–клас з приготування смачного обіду в печі, випеканню хліба або приготуванню сметани та пряженого молока...

Обов’язково завітайте до зеленої садиби «Соломія» ,

де ви відчуєте себе як вдома.